Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zenekari szinten a zongora...

Zenekari szinten a zongora vagy a gitár a könnyebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Melyik hangszer a "könnyebb", melyikkel kevesebb idő, melyikhez kell kevesebb zenei adottság egy mai számokat játszó pop zenekari szint eléréséhez? (Ha korábban volt pár évig klasszikus zongora tanulmányom)



2022. jún. 25. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Akkor viszonylag egyszerű a válasz, ha az egyiket már tanultad. Egyébként szerintem a gitár, ha nulláról kell kezdeni.
2022. jún. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
jó néhány pop nótában mindkét hangszer annyira alapszinten van prüntyögtetve, hogy igazából mindegy
2022. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az adott zenei zsáner függvénye is, ugyanis hatalmas különbségek lehetnek. Önmagában a pop nem elég pontos meghatározás, ugyanis ott is vannak effektekre és gépi hangokra épülők, amik mögött a valós hangszeres játék sokszor minimál, és visszhanggal meg egyéb effektekkel (vagy épp totálisan szoftveresen kreáltan, mindenféle hangszer nélkül) állítják elő a zenei alapot. A modern pop főleg énekközpontú, és még ott is sok az autotune.

De vannak direkt nagyobb zenei tudásra támaszkodó pop-irányzatok/előadók is. Tehát ez rajtad múlik, hogy a te zenei tudásoddal mire leszel képes.

2022. jún. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha egy ilyen Polyphia szerű Pop bandát akarsz alapítani, akkor ahhoz azért kell tudni gitározni! 😀 Vagy Tigran Hamasyan nevezhető Pop-nak? Amit ő csinál sem gyerekjáték.
2022. jún. 26. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A gitár az egyik legnehezebb, ezt azok mondják akik zongorán csinálják. Ezzel egyetértek, viszont adottság függő hiszen én soha nem zenélnék, nem érzem magam jól a billentyűs hangszerekkel csak gitáron.
2022. jún. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Nincs jól megformálható 'á' vagy 'bé' válasz. Kijelentő mondatok vannak, de abból sok.

-Csináld, amihez kedved van.

-Gitárosból annyi van, Dunát lehet rekeszteni velük.

-Billenytyűs többszörös eséllyel indul, ha zenekart keres.

-Mindekettőn érdemes játszani.

stb.


Én basszusgitáros vagyok, de gitáron és zongorán is van egy kis alapom.


Természetesen mindegy, hogy milyen hangszeren játszol, ha jó vagy, sokan szeretnének majd játszani veled.


Egy jó szintis/zongis, ma nagyon keresett figura. A feladata jóval összetettebb, mint egy gitárosnak.

2022. jún. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kortárs pop, akkor eleve nem "zongorázás" van, hanem billenytűs hangszerek, azokon végtelen változatosságú hangszínek. És direkt nem szintit írtam, pl. a mi zenekarunk zongoristája két master-keyboardon játszik egy macbookra kötve, egy csomó layerezett szintipluginen, effekteken, hangmintákon stb. Lényegében amit a gépből ki tudsz hozni, azt kezeli a keyboardokon, amik közül az egyik elég multi, tehát realtime hangszíntekergetés, effektezés, padokra tett sfx, szóval nagyon sok minden. És persze pro zongorista, hiszen mégiscsak zongibillentyűzeten játszik.


Mindezt összevetve a gitárosnak egyszerűbb a dolga. :)

2022. jún. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igazából azt nem tudom, hogy megéri-e 0-ról elkezdeni a gitárt vagy inkább folytassam az anno elkezdett zongorát?! Az elején nem tűnik bonyolultnak a gitár, nemtudom később mennyire lesz az, (mint a zongora/billentyűs)

2022. jún. 26. 14:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben érdekel az fél siker úgyhogy vágj bele nyugodtan én azt mondom.
2022. jún. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!