Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Így meg lehet tanulni szaxofon...

Így meg lehet tanulni szaxofonozni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 20 éves vagyok, Nagyon szeretnék megtanulni szaxofonozni, zenei multamrol: kiskoromban pár évig zongoraztam, de sajnos abba hagytam és teljesen elfelejtettem -.- mennyire lenne nehéz ilyen idősen megtanulni szaxofonon?

Esetleg online órákat felvenni? Külföldön vagyok egyetemista, és így egyszerubbnek tartanám az otthoni órákat kifizetni, de nem zárkózom el a kintitol se, de ha ez esetleg egy opció lenne, akkor ezt választanám, erről mi a véleményetek? Esetleg adtok tanácsot hogy kezdjem el?

Valamint a jövőben tudnám használni ezt a tudást? Keresnek még pl étterembe szaxofonosokat? Vagy zenekarban hobbiként?



2022. aug. 6. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem könnyebben meg tudnál tanulni, mint egy 8 éves. Én klarinétozok, ami nem tér el sokmindenben, majdnem ugyanúgy kell megszólaltatni és van olyan szaxofon (azthiszem alt vagy b) amelyiknek még a fogása is ugyanolyan.


A lényeg, hogy nád-fúvós hangszer, vagyis nem fog egyik napról a másikra menni, kell két-három év amíg megszokod, és igazán jól fog menni. A fogást a legkönnyebb megtanulni.

Szerintem érdemes tanárral tanulni, mivel én már 7 éve tanulok klarinétozni és még mindég som új dolgot tanulok, amire magamtól nem jöttem volna rá. Egy csomó fogás van, ami nincs benne fogástáblázatokban stb... . Ha viszont nagyon szeretnél szaxofonozni, akkor nem lehet problémád vele. Ha tudsz egy hangszeren, az előbb, utóbb hasznodra fog válni valamien formában. Az biztos, ha játszol valamilyen hangszeren, az jóval megnöveli a zeneszeretetedet.

2022. aug. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

kottát gondolom tudsz olvasni.


fogástáblázat letölthető


szaxofoniskolaval kezdd


vadássz le egy helyi iskolai fúvószenekart ahoval beülhetsz, itt megtanulsz blattolni, intonálni, együtt játszani a többiekkel


skálák minden mennyiségben


aztán attól függően hogy milyen stílusban akarsz játszani, jöhetnek a transszkripciók

2022. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#2 minden szaxofonnak egyforma a fogása és mindegyiknek csak a 2 vonalas tartományban egyezik meg a klarinéttal, de "alul felül" legalább egyforma :)


egyébként klarinét után tényleg egyszerű, attól függetlenül hogy elvileg pont ellentétes szájtartás kell


#1 te játszol valahol zenekarban?

2022. aug. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3 a fogásról a #1-es hozzászóló írt.
2022. aug. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítőkész választ, akkor megprobalkozok vele :)
2022. aug. 7. 07:37
 6/11 anonim ***** válasza:

még valami, néha érdemes felvenned ahogy játszol. borzasztó lesz visszahallgatni, de egyből hallani fogod hogy miben kell fejlődnöd.


tartott hangozzál is, használj hangológépet. (van millió app, pl soundcorset)


hangszered van már? ha nincs, ne újat vegyél, mert azt be kell fújni, ami nem kezdőnek való

2022. aug. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nincs még hangszerem. Hol érdemes venni valamint milyen márkát?
2022. aug. 7. 08:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Melyik országban vagy?
2022. aug. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még valami, most olvasom hogy étterembe mennél zenélni, hát az bizony sok-sok-sok év. Megélni biztos nem fogsz belőle, max ha vannak kapcsolataid.


(Pl. az Irie maffia harsonása is autodikatka módon tanult, ő rántotta össze a zenekart)

2022. aug. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Válasz 3-as nak. Szeretnék játszani, de jelenleg csak sulis rendezvényeken erősítem a zenekart, és van egy valaha gödöllőn ismert kvártett, ami el lett cseszve, szóval azt nem számítom semminek. Idén fogom letenni az alapvizsgát, hogy utána mi lesz?.... Azt még nem tudom.
2022. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!