Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon meddig tartott a rap-gengszterrap korszak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az RTM népszerüségére is.

2022. aug. 8. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Miért, volt olyan?
2022. aug. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Semeddig.

Ez az Amerikát utánzó álgengszterkedés nekem sosem jött be. Úgy tesz minden belpesti "rapper", mintha ők is a gettóból törtek volna ki.

Főleg ez a Mr. Busta gyerek - akinek a neve gondolom a Fuck wit Dre Day első verzéjének első sorából származik -, brutális, amit művel. Ezeket gangsta rap-nek nevezni...


De úgy veszem észre, hogy manapság a rapet sem igazán viszik túlzásba az állítólagos hiphop számokban (még mindig magyarokról beszélek).

Megszületett T Dániel és Manujel stb., akik örömmel sz@rják ki újra és újra azt a bizonyos spanyolviaszt, amit előttük már rengetegen megtettek. Így képviselik a magyar Trap-et, mint műfajt, ami inkább a pop el-hiphop-osított verziója, habár tudtommal a műfaj nem ilyen formájában keletkezett.


Azt nem értem, hogy ezeknek miért volt népszerűsége.

2022. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

90-es évekre asszociáltam a kérdésből, míg el nem olvastam a magyarázatot. A kétezres évekre a popzene, majd elektronikus zene lenyomta a mainstreamből, előtte pedig a rap popzenés volt (pl. Geszti Péter) és nem gengszter. Nekem a Ganxsta, Dopeman, Tyson, Ogli G és hasonló klasszikus ugrik be róla, mondjuk olyan 1995-2001/2 időszaka, utána kihaltak.

10 évvel később Busta már egy generációs ugrás, egy számát sem hallottam még.

2022. aug. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hintalow ***** válasza:
72%

Egyetèrtek az előzővel, ezek a kilencvenes èvek közepètől futottak mindenfèle vadhajtással (pl. G-play meg hasonlók) a kètezres èvek elejèig. Amikről itt szó van, hogy Mr Busta ès hasonlók, az már csak egy felmelegìtèse a tèmanak, ès valóban soha nem lèptek ki az underground szcènából, ès lettek mainstream előadók.


Anèlkül meg nem beszèlhetünk "korszakról"

2022. aug. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
El sem kezdődött. Ahogy egy 8. kerületi barátom mondta, egyszer sem ébredt a shotgun hangjára, pedig ő benne lakott a vastagjában. Nem volt meg az a közeg, ami kitermelte volna a gengszter rappet.
2022. aug. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Azért Ogli nem a levegőbe beszélt, ült is az ügyeiért. A többségnek tényleg csak egy felvett szerep.
2022. aug. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

kb. mióta Paja meghalt meg Razo elég inaktív.

Utoljára ők képviselték hitelesen ezt a vonalat, persze nem a szó szerinti gengszter vonalat, de azért a fegyver, drog, késelés, börtön évek stb. azért még mindig inkább a hiteles vonal, mint a Busta féle bohóckodás.

Meg még 2015 ben Ogli is tolta ezt a vonalat az új mesél az alvilággal.

2022. aug. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

#7

Azokat is csak a primitív emberek hallgatják. Embereket raboltak ki és ők nem romák, ja, de az ilyenkor nem számít, tudjuk. Pedig a viselkedésük cigányos, tehát cigányok. Papaja, meg a rezsó. 😂😂

2022. nov. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8


Mondjuk azért nem ártott volna odafigyelni a szövegeknél.

Meg gondolom az amcsikat meghallgatod, mert az angol pedig sokaknál ugyanez a szitu még jó pár legendánál is ez volt.

Vagy Snoop aki nem elég, hogy gengszterkedett de még hivatalos vamzer is volt.

2022. nov. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Volt olyan? :d
2023. júl. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!