Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mai világban a koncertek...

Mai világban a koncertek miért egyre gagyibbak?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek (Travis Scott) de azt látom hogy a mai világban a koncertek többsége egy hakni jellegű bohóckodás.


Nem az a lényeg hogy egy örök élményt adjon át az előadó, egy hatalmas show legyen az egész ami után még napokig arról beszél az ember, hanem amolyan futószalag jelleggel megy az egész.


Sokan a nézők között is végig telefonon kameráznak (mintha nem készülne ezer felvétel), szöveget se tudják, állnak mint a feszület, kb csak ott vannak.


Néztem 20-30 évvel ezelőtti koncert felvételeket, sokkal eredetibb az egész. Nem a látvány elemek miatt, a hangulat, az emberek, valahogy átütőbb az egész.



2022. aug. 13. 17:36
 1/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem ismerem nagyon koncerteket


de talan kifaradt a vilag

roviden es tomoren

mert en mindenben ezt latom

olyan vagyok mint a

South Park 15:7 Oregszunk

15:8 Farburger


:D

2022. aug. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen egyetértek veled. Régen sokkal kiegyensúlyozottabbak is voltak talán.


[link]


Ez egy 1976-os koncert. A koncerten a dalok nagyon hasonlítanak a stúdiófelvételen hallható verzióhoz, szerintem meg sem lehet különböztetni a kettőt.

2022. aug. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért a hatalmas show megvan ma is. Egy barátom látta a Dua Lipa turné amszterdami koncertjét, és el volt ájulva, hogy mekkora show volt. Szerintem épphogy ez a baj.


A közönség viszonya változott meg a zenéhez. Amíg az emberek nagyrészt a zenéért mentek koncertre, addig nagyrészt zenét is kaptak. Ma már inkább a show-élményért mennek a nagykoncertekre, és azt is kapnak. A nagy produkciók / sztárok nem a zenéjük miatt nagyok, hanem a marketingjük, az elhitetőképességük miatt. A koncert egy bődületes szenzoros túlterhelés élmény, és ennyi.

2022. aug. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Már nem tudom kitől olvastam, de "a zene addig volt igazán jó, ameddig hagyták, hogy a csúnya emberek is csinálják". És ennél frappánsabban nem is nagyon lehetne megfogalmazni.

Régen a zenét autonóm emberek szerezték és játszották, ma meg már producerek szerkesztik, patikamérlegen kiadagolva a közönség legnagyobb körének elégedettségéhez szükséges elemeket. Szép emberek, profi közösségi médiás megjelenés, parasztvakító látványelemek, tisztességes iparosmunkával előállított zene. Ettől aztán az előadás elveszti a személyes jellegét, a spontaneitását. Te pedig azt érzed, hogy valami hiányzik, bár a koncert semelyik vetületére. hát ezért

2022. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%

Aahhh szóval embereknek kell meghalnia valaki koncertjén ahhoz, hogy ne számítson gagyinak...


Hat figyi, nem tudom. Lehet hogy félnek a oereskedéstől.

2022. aug. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most is vannak bőven jó koncertek. Hozok egy példát, budapesti. Látszik is, hogy szakadt az eső, de még ez sem tántorított el senkit.

https://www.youtube.com/watch?v=go7oS-mVfSc

2022. aug. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!