Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongoristák! Ti kezdőknek...

Zongoristák! Ti kezdőknek milyen darabot ajánlanátok gyakorolni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 22. 21:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
#10 és ők is 12 évig annyit gyakoroltak mint te, csak tanár nélkül?
2022. aug. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
76%

11: most direkt értetlenkedsz????


Sehol nem magamhoz hasonlítottam a tudásukat! De felületes hallással vagy odapillantással is meg lehet állapítani, hogy az illető nem fog Chopint vagy Beethoven C-moll zongoraversenyt lejátszani...


Arra a szintre megfelel, hogy népszerű slágereket hallás után leklimpírozzon... De még egy szimpla kis gyerekkori Mozart darabhoz is kevés.

2022. aug. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
#12 nem értetlenkedek, csak megadtam a lehetőséget az érvelésre, mielőtt azt írnám hogy nincs igazad.
2022. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
43%

Azt gondolsz, amit akarsz....


Felőlem tarthatod magadat Igor Levitnek is..... Fél év klimpírozás után..


:-D

2022. aug. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
#14 na látom elfogytak az érvek... már ha voltak.
2022. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
73%
15: te melyik kommentben írtad le az "érveidet"....??? Vagy esetleg konkrét példát?
2022. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
#16 miért, talán kérdezted?
2022. aug. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
73%
Magadtól is odaírhattál volna, hogy cáfold az én szakértő véleményemet.
2022. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
#18 szerintem rossz példából vontál le messzemenő következtetéseket. Nyilván ha valaki nem alakít ki magának valamilyen módszertant a tanulásra, akkor nem fog megtanulni. Ezért kérdeztem hogy vajon akiket példaként felhoztál, azok pontosan mennyit is gyakoroltak otthon, ha egyáltalán gyakoroltak. Már ha egyáltalán van otthon zongorájuk. Én jelenleg rezes hangszeren tanulok "otthon" autodidakta módon és bár könnyű dolgom van mert nem ez az első hangszerem, de karnyújtásnyira vannak azok az anyagok amik ha nem is teszik feleslegessé a tanári részvételt, de minimum lehetővé teszik az otthoni tanulást.
2022. aug. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

A trombitaiskola pl. tartalmazza a helyes testtartást, a fújástechnikat. A zongoraiskola most pont nincs előttem de biztos meglepődnénk mindketten hogy mi mindent leírnak benne. Én annakidején nyilván nem olvastam el, arra szoritkoztam amit a tanár adott ki. Ha valaki önszorgalomból otthon tanul, akár még jobb eredményt is elérhet szerintem, hiszen minden időt amit a tanarra (vagy a tanár fizetésének megszerzésére :) fordítana, azt gyakorlásra fordíthat.


A zongora raadasul sok szempontból egyszerűbb mint egy fúvós vagy egy vonós hamgszer. Akarki üti le a billlentyűt, ha ugyanolyan erővel és hosszan ütik le, ugyanúgy fog szólni. Intonálni sem kell. Egy vonós vagy fúvos hangszernél nincs így. Sőt, még egy bundolt gitáron is tudod befolyásolni még a hangmagasságot is. A zongoránál még a gitár egymást átfedő hangrendszerét sem kell kitapasztalni, gyakorlatilag minden hamghoz egy billentyű tartozik. Az ujjrend olyan szabályokon alapszik hogy gyakorlatilag algoritmizálható, sok helyen magától érthetődő, mert mashogy nem tudod lefogni az akkordot időben. Szóval szerintem érdemes lenne kifejtened (bár nem te írtad), hogy mit takar az a stb., mert a zongoraszék állítása miatt tényleg felesleges tanárhoz menni.

2022. aug. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!