Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy éri meg jobban? (Gitáros...

Hogy éri meg jobban? (Gitáros kérdés)

Figyelt kérdés

Balkezes gitáros vagyok, ami azért is negatívum, mert a balkezes hangszerek drágábbak, mint a hagyományosak.:/ Az első gitárom gyárilag balkezes, de szeretnék egy komolyabbat venni, viszont a választék és az árak elgondolkodtattak. Szerintetek melyik érné meg jobban: Inkább rászánok picivel többet, vagy megveszem jobbkezes verzióban és átalakítom magamnak? Az első lenne nyilván a kényelmesebb, de szerintem árban és egy esetleges eladásnál is jobban jön ki az, ha a gitár eredetileg jobbkezes.

Szerintetek?



2022. okt. 1. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
sok értelme nincs az átalakításnak. a legtöbb forma eleve olyan ami megfordítva jócskán kényelmetlenebb, ha most mellé még szétfúrod-faragod, akkor eladni is jócskán nehezebb lesz..
2022. okt. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Átalakítani? Ha egy sg-ről van szó, kész is vagy vele, minden más meg teljesen kényelmetlen. Nem is értem, hogy lehet azt Átalakítani? Átrakod a nyakat és a szerelvényeket a test hátoldalára? És egyébként minden ilyen buhera értékcsökkentő tényező. Inkább vedd meg a balkezest.

Van egy balkezes barátom, kiváló gitáros. Ő oldotta meg a legokosabban ezt a problémát: eleve jobbkezes gitáron tanult meg játszani.

2022. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 ennek a balkezesen jobbkezes dolognak a mellékanomáliájára van egy furcsa, ám de működő példa :D :D
2022. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el, hogy balkezes vagy, ami akár lehet egy pozitív állapot is. Nem fogja azt mondani a hülye basszusgitáros, vagy zongorista, esetleg énekes, netán a feltörekvő vágyakat ápoló dobos, hogy "haver kipróbálhatom?" :))) Amúgy meg egyet kell értsek azokkal, akik a speckó balkezeseknek készített hangszert javasolják. Kevesebb ugyan az eszköz és eladásnál sem számíthatsz a jobbkezesekre, de van még rajtad kívül bőségesen balos zenész, aki biztosan megörül majd, ha el akarod adni. Persze soha nem úgy veszünk hangszert, hogy ekkor meg ekkor eladjuk majd. Sok szerencsét :)
2022. okt. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Ez elég jó felhozatalnak tűnik, árban is elég változatos.


[link]

2022. okt. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne erőltesd rá magad a jobbkezes gitározásra, ahhoz már túl késő neked.
2022. okt. 3. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Na ő balkezesként, jobbkezes gitárokon tanult. :)


https://www.youtube.com/watch?v=N3mvff6oBBw

2022. okt. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Elhiszem, de szerintem 3 év aktív balkezes gyakorlás után már nem kéne átváltanom.:/
2022. okt. 3. 15:54
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem mondta hogy váltanod kéne.


Veszel egy balkezes hangszert és pont.

2022. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!