Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a keresztény...

Mi a véleményetek a keresztény rockról?

Figyelt kérdés

2022. nov. 10. 16:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%

#8 Legfeljebb az ilyen ambient vagy drone jellegű zenék, ahol egyáltalán nincs ritmus - bár a nagyon hosszan kitartott hangok is tekinthetők akár ritmusnak...

(Nem a hatos voltam, a sátános hozzászólást én is értelmetlennek találom.)

2022. nov. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
32%
Akik "keresztény rock"-ot játszanak, azok kamurockerek, max a hangzásuk lehet hasonló.
2022. nov. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
61%

9! Mi ellen lehet még lázadni a 21. században? Amiért a rock lázadt 50 éve, az mára mind megvalósult. Mindenki azzal dug, akivel akar (sőt, az ivarát is megválaszthatja, ami a 70-es években nem volt még köztudott), olyan tudatmódosítót vesz és szed, amilyet akar, és abból is meg lehet élni, hogy a kacsaszáját rúzsozza a kamera előtt élőben. Ha legitimnek tartjuk, hogy mindenféle rockzenekarok ilyen-olyan utópiák megvalósulását várják a dalaikban, mitől alávalóbb az, ha az az utópia Isten országa?

A 21. században a lázadás egyetlen hiteles formája a teljes normalitás, a YOLO, az "az lehetsz, aki csak akarsz" elutasítása, a tények uralmának elismerése, vagy a hit megvallása, ami ellen a popkultúra fel van hergelve.

2022. nov. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit eröltetett dolognak érzem ezt. Félreértés ne essék, csomó olyan kedvenc zenekarom van, akiknek egyik-másik tagja vallásos, de én az adott emberek szemén keresztül szeretnék látni dolgokat, nem pedig a vallás szűrőjén át. Úgy gondolom, hogy nagyon nem mindegy, hogy valakinek a saját gondolatait, érzéseit tükrözik a dalok, vagy a dalszerzők korlátok közé vannak szorítva az imidzs miatt, tehát meg akarnak felelni bizonyos elvárásoknak.

Mondok egy konkrét példát: tegyük fel, hogy én írok egy dalt arról, hogy háború esetén nem akarok azért meghalni, mert a politikusok és hadvezérek úgy játszadoznak az emberi életekkel, mint a sakkfigurákkal. Hogy nézne ez ki keresztély kontextusban? Például úgy, hogy "ne ölj embert, ne gyűlöld a felebarátodat (vagyis az ellenséget), a béke a legfontosabb" és hasonlók. Viszont ha én ezt úgy írom le, hogy "márpedig én egyik köcsög hadvezér helyett sem fogok megdögleni, gyertek velem", akkor a dal alapvető üzenete nem változik, de mégsem a Biblia basic elveinek idézése történik, amit az egyház elvárna egy keresztény zenekar dalszerzőjétől.

Arról nem is beszélve, hogy például a Nirvana Polly című száma nem íródhatna meg egy keresztény zenekar által, hiszen egy erőszakos cselekményt dolgoz fel, pedig a dal egy pillanatig sem buzdít erőszakra. Erőszak = rossz, tehát nem lehet erről dal, ezt mondaná az egyház egy vallásos bandának.

2023. aug. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
#13 Csak vess egy pillanatást Magyarország pillanatnyi politikai helyzetére. Elég sok dolog kifogásolható, amik ellen egész nyugodtan lehetne lázadozni. És ez csak Magyaroszág...
2023. aug. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!