Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tényleg rosszul hangzik, ha...

Tényleg rosszul hangzik, ha egy szál elektromos gitárra ráénekelek?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem tanárral elektromos gitáron tanulni. Korábban klasszikus gitáron tanultam és a tábortűzi, akkordozós szintig jutottam. Saját dalaim vannak klasszikus gitárral és szeretnék ismét saját dalokat írni, de mivel rock zene kedvelö vagyok, ezért szeretném rockosan, torzítva már. Egyik gitáros ismerősöm szerint viszont az egy szál elektromos gitárra ráéneklés nem hangzik jól, mert a dob meg a basszusgitár hiányzik. Én viszont nem akarom elhinni, hogy nem hangzik ez jól. Ha klasszikus gitárra is szokás ráénekelni, akkor elektromos gitárra miért ne lehetne? Együttest nem szeretnék alapítani, solo produkcióban gondolkodok. Nekem ez egy önkifejezési forma és számomra a dalszövegeim a legfontosabbak, de szeretném, hogy rockos, jobb zene legyen alatta.

2022. nov. 21. 08:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem hangzik rosszul, sőt, ha felvételben gondolkodsz és nem élő előadásban, akkor multitrack felvétellel keverheted is az elektromos és a klasszikus gitárt, illetve az elektromossal is több szólamban, különböző effektekkel operálhatsz.
2022. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igazából kamera előtti felvételen gondolkodok, effekteket nem tervezek. Tehát egyszerű felvétel, amit klasszikus gitárral szoktak
2022. nov. 21. 09:35
 3/25 A kérdező kommentje:
Meg élő előadáson is gondolkodok
2022. nov. 21. 09:35
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát az attól függ, hogyan énekelsz. Akár nagyon jól is hangozhat.
2022. nov. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Gyakorolni tökmindegy, komplett előadáshoz kicsit kevés.
2022. nov. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Van már ilyen felvételed? Érdekelne.
2022. nov. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Pedig komplett előadáshoz lenne. Ha egy szál akusztkus gitárral működik, akkor így miért ne lehetne? Még nincs felvételem
2022. nov. 21. 11:15
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Ez alapján tökmindegy mit írunk neked, te úgyis azt fogod hinni hogy működik.
2022. nov. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Ha rock hangzást szeretnék, de együttest nem, akkor miért ne lehetne, mi a baj vele? Akkor hagyjam abba a gitár tanulást tanárral? Nincs értelme? Azért kezdtem el gitártanárhoz járni, mert igényesebb, profibb zenét szeretnék a dalszövegeim alá, tovább szeretnék lépni a tábortűzi szintről. De ha valaki elég jól gitározik elektromos gitáron, de egyszál elektromos gitárra éneklés így is úgy is kevés??? Nem lesz igényes, profi, mert egyedül nem hangzik jól az elektromos gitár?
2022. nov. 21. 11:56
 10/25 anonim ***** válasza:
78%

Jó, kezded kapisgálni.

Egyszerűen az elektromosgitár, főleg jelnégyzsögesítve kifejezetten zenekari hangszer.

A tábortűzi szinttől lehet továbblépni, hatalmas dolgokat játszik egyik másik figura egy egyszerű fémhúros akusztikuson, de egy torzított elektromoson nem fog jól kijönni, és eléggé korlátozottak a lehetőségek, lévén nincs alatta alapozás.


Olyan mintha ennél egy levest, amiben SEMMI fűszer nincs csak víz, meg sárgarépa.

2022. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!