Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitár vásárlás elektrom...

Basszusgitár vásárlás elektromos gitár után?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Basszusgitár vásárlás előtt állok, és szeretnék véleményeket meghallgatni.

Eddig elektromos, illetve akusztikus gitáron játszottam, és "korai középhaladó" (early-intermediate) szintre tenném a saját szintem. Egy pár éve van egy Cort akusztikus gitárom, illetve egy Vintage V100 elektromos gitárom. JustinGuitar gitárkurzusát csinálom egy ideje, és a középhaladó résznél járok.

Azonban szeretném kipróbálni a basszusgitárt, de mivel nincs semmilyen tapasztalatom vele, nehéz a döntés.

Alter Rock, Hard Rock, Post-grunge, punk rock zenei stílusokat kedvelem. (Alter Bridge, Three Days Grace, Sum 41, Skillet, Green Day, Thousand Foot Krutch, Holiday Undead, Guns N Roses)

Eddig Cort action Plus, ibanez gsr 200sm, FENDER SQUIER Affinity bass gitárokkal szemezgettem.

Egyelőre otthoni gyakorlásra/használatra venném.

Árkategória 80-120 ezer Ft között lenne.


Mivel van egy audio interface-m, így az erősítő egyelőre nem téma.


Bármi vélemény, esetleg ajánlás?


Nagyon köszi:)



2022. dec. 14. 09:58
 1/8 vmg ***** válasza:
100%
Nekem egy Squier van igaz nem Affinity hanem Standard, teljesen meg vagyok vele elégedve. Cort-om volt azon túl adtam, mert nem tetszett, de az a biztos ha van lehetőséged kipróbálni többet.
2022. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja, ha ki tudod próbálni, annál jobb döntést tudsz hozni.


A kipróbálást nem csak hangzás miatt javaslom, hanem a kényelem miatt. Jártam úgy elektroakusztikus és klasszikus gitárral is, hogy első látásra úgy voltam vele, hogy ez kell nekem, aztán amint kezembe fogtam átváltozott na, ezt ne!-vé, szóval ha van lehetőség, irány egy hangszerbolt, és próbáld ki. :)


Egyébként ekem kölcsön egy Ibanez volt, de nagyon régi (közel 50 éves), szerettem rajta játszani, de ez ne legyen számodra mérvadó.


Boldog gitáros perceket!

2022. dec. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 120ezred van rá, akkor vegyél egy olyat. Ez nem szinti, amin tönkremennek a dolgok, bátran vehetsz használtan is, ha a szállítás/utazgatás nem haladja meg a megéri kategóriát.


Viszont ez az "audio interface" dolog elég rémisztő. Ki tudja milyen monitorok vannak, amit hajtasz vele? Én azt tanácsolom, hogy vásárolj egy kis teljesítményű basszusgitárhoz való kombót is. Meghálálja magát. 'FB/Basszusgitárosok klubja' oldalon komoly segítségre számíthatsz. Hajrá!

2022. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Viszont ezt a "audio interface" dolog elég rémisztő. Ki tudja milyen monitorok vannak, amit hajtasz vele?" részt nem teljesen értem.


Elektromos gitáron tökéletesen működik, és felvételeket is tudok készíteni elég jó minőségben, egy egyszerű Amp szimulárorral. Miért ne működne basszus gitáron?

2022. dec. 16. 14:34
 5/8 anonim ***** válasza:
A monitor maga a lehallgató eszköz, vagyis a hangkártyára kötött hangfalacska, esetleg fejhallgató, vagy mindkettő. Természetesen működni fog, csak nem mindegy hogyan. Ezért utaltam rá, hogy túl a zenészkedésen, ismereteket kell szerezni a "hangmérnökösködés" berkeiben is. Azt, hogy vegyél egy otthon használható kis basszusgitárkombót, továbbra is fenntartom. Persze, ha van rá módod anyagilag.
2022. dec. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ááá köszönöm, így már világos. Elektromos gitárhoz egy orange PPC108 ládát használtam (van egy Micro terror-om is), ha pedig a fejhallgatót, akkor egy Roland RH5-öt.


Azt azonban nem tudom, hogy a basszgitár hangját mennyire szólaltatnák meg ezek az eszközök.


Mégegyszer köszi a tanácsot:)

2022. dec. 17. 10:22
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván megszólal bármin, csak azt érdemes figyelembe venni, hogy a basszusgitár egy teljesen más funkciót tölt be a zenében, mint a többi hangszer. Beszélünk hangnyomásról, frekvenciákról, zenében való térfoglalásról. A basszusgitár szerepe, hogy kifeszítsen egy vásznat, amire a többi szereplő ráfesti a maga gondolatait. Egy kis költői túlzással:)
2022. dec. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Abszolút egyetértek:)


Köszönöm a válaszokat.


Végül egy Cort Action Bass Plus-ra esett a választás.

2022. dec. 18. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!