Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongorának, gitárnak vagy a...

Zongorának, gitárnak vagy a dobnak van "több értelme"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elhatároztam magamat, hogy újra el szeretnék kezdeni zenélni, mivel régebben zongoráztam, de azt abba kellett hagynom. Értelemszerűen ha a zongorát választanám újra, akkor nem a nulláról kell mindent előről kezdenem, viszont a gitár (az akusztius és a basszus is) és a dob is egyaránt tetszenek, így nem tudok dönteni. Így hát ezért arra gondolok, hogy azt választanm, aminek így több "értelme" van, amit a legjobban ki tudnék használni. Például a zongoránál láttam már önjátszó zongorát, teljesen automatikus, ez pedig nálam azért kiverte a vizet! Viszont gitárnál szerintem egyáltalán nincs önjátszás, de a dobnál már van úgy gondolom.

Tehát a kérdés, hogy szerintetek melyiket válasszam, vagy hogy van-e egyáltalán értelme például a zongornának újra nekikezdeni, vagy a dobnak ha már van teljesen önjátszó zongora, és dob?

Előre is köszi mindenkinek!



2023. jan. 21. 12:20
1 2 3
 11/27 Waff ***** válasza:
100%
7@: meg van az elektro-klasszikus gitár is :)
2023. jan. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy egy gitárt (főleg, ha akusztikus) könnyebb hordozni. Elviheted magaddal bárhová (nyaraláson is gyakorolhatsz), nem kell hozzá áramforrás, játszhatsz vele a tábortűznél, otthon is helytakarékosabb, szóval sok előnye van a zongorához és a dobhoz képest. Arról meg nem is beszélve, hogy például egy bandában nagyon nem hátrány, ha tudsz két hangszeren is játszani.:)
2023. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
85%
Legyen az elektromos basszusgitár ami nem is gitár mert láttam hogy milyen jó tempóban fejlődnek vele és most éppen ez hiánycikk.
2023. jan. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 NTBS ***** válasza:
70%
Csajozni akarsz akkor gitár.
2023. jan. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező! Alapvető probléma, hogy nem is érdekel ez az egész. Ha érdekelne nem írnál ilyeneket, hogy "önjátszó" ez meg az. Ha érdekelne bármi, már rég utánanéztél volna. Linkelek egy web áruházat, ahol szánnak időt és teret rá, hogy elmagyarázzák hogyan válassz akármit-gitárt, szintit, zongorát, hangfalat, stb... [link]


Nem hiszem, hogy bárkitől meg kellene kérdezned, Te mit akarsz? Ha ez felmerül, akkor nem akarsz semmit! Az is egy út!

2023. jan. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Automata zenelejátszók már az 1800-as években is léteztek. A mechanikus, lyukkártyát lejátszó gépzongora sem új találmány:

https://www.youtube.com/watch?v=aseMAEctM1s


Azóta elterjedt az elektromosság, új hangszerek és műfajok jöttek létre, bárki a zsebében cipelhet több napnyi/heti zenét. Ettől függetlenül Bach orgonadarabjait még mindig játsszák hagyományos templomi orgonán, emberi kezekkel-lábakkal. Az élőzene továbbra is virágzik.


Ezért nem értem, miért veri ki a vizet, ha egy mai akusztikus gépzongora képes CD-t lejátszani. Szerintem kifejezetten vicces ez a "láthatatlan zongorista" dolog. :)

https://www.youtube.com/watch?v=_GBXbXj2dSI

2023. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%
Hogy a retkes búbánatba jön ide az "önjátszás"?
2023. jan. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat, nagyon hasznosak voltak számomra!:)

Arra a kérdésre, hogy "Hogy a retkes búbánatba jön ide az "önjátszás"?", én csak annyit válszolnék, hogy minek kellenének zongoristák a világnak, ha -majd pár év múlva-, sokkal olcsóbban elterjednek az önjátszásra alkalmas zongorák, amik még a profista zongoristákat is lenyomják? Mert rendben van, most még egy önjátszó zongora egy csillagászati összeg sokaknak, de ki tudja, 5-10 év múlva ezzel mi lesz a helyzet. Persze,meg lehet, hogy ez csak az én alaptalan félelmem, de valljuk be, valahol jogos is.

2023. jan. 24. 22:05
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
#18 Nem kell ehhez önjátszó zongora, elég egy mobilos vst plugin is.
2023. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az utóbbi időben sem azon volt a hangsúly ki hogy játszik, amikor 5-10 év közötti ázsiai gyerekek simán Jason Becker számokat.

Sokkal inkább a dalszerzés/dalírás fontos, és eszerint keresnek már jó ideje is bandatagokat sok esetben.

A klasszikus zene megint más, szerintem ott simán ki lehet majd váltani, elvégre az egy precízen kimért produkció.(mondjuk a koncertek jó része is az, ahol nincs improvizáció)

2023. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!