Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van olyan, hogy rossz zene?

Van olyan, hogy rossz zene?

Figyelt kérdés
ma haveromekkal erősen vitatkoztunk azon, hogy az otl nevű zenei együttes vagy társulat vagy nem tudom mik ők, rossz e vagy sem. én a zenét nézve eléggé boomer vagyok, mert csak régi zenéket hallgatok és a mai zenék többségét nem igazán preferálom. szóval mikor bekapcsoltak egy ilyet otl számot én leszaroztam és elkezdtünk azon vitatkozni, hogy nincs olyan zene, hogy szar, mert ez egy szubjektív dolog. szóval ebben van igazság? mert ilyen alapon semmi nincs a világon ami rossz, mert minden szubjektíven jó vagy rossz. egyébként nálam ott kezdődik egy jó zene, hogy nagyon minimálisan van "belenyulva" az énekes hangjába és nem ugyanaz a hülyeség van 50x elmondva a zenébe. nyilván van, hogy egy rossz zenének jó a dallama és párszor meghallgatom, de ahhoz nem úgy állok mint egy zenéhez, hanem mint egy mémhez. lehet, hogy hatalmas f4szságot gondolok, de meghallgatom, ha valaki kultúráltan kioktat engem ezzel kapcsolatban.
2023. jan. 29. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van.Például:

https://www.youtube.com/watch?v=mpffLPQDXSs

Ezt objektíven és szubjektíven nézve is annak gondolom.Az ének baromi hamis.És maga az egész mű nem harmonikus.

Viszont én ezt egyszer egymásután háromszor végighallgattam és röhögőgörcsöt kaptam.Tehát végül is jobb kedvre derített.De mint zene; akárhogy nézem a véleményem az,hogy ez borzalmas.

2023. jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Van, ami direkt trash, de például egy zenei szakember (hangmérnök vagy producer, nem mondjuk egy komolyzenei szakértő) meghallja, hogy a keverésbe stb-be milyen hibák vannak, mit csináltak rosszul a dal készítői. Egyébként teljesen szubjektív kinek mi a jó, ízlés kérdése, hogy kiből miket vált ki egy adott zene.
2023. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Objektíven nézve nem, szubjektíven nézve igen
2023. jan. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg ezt! :)

[link]

2023. jan. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jonas Brothers - sucker
2023. jan. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 Én ezt már végighallgattam többször, és ha nem is kifejezetten tetszik, de érdekesnek találom. Az opera-rappelés tuba basszusra remek találmány, a Walmart-reklám meg nagyon fülbemászó. :)

Szerintem jobb lett, mint amikor ugyanilyen alapokon a legkellemesebb számot akarták létrehozni, az elég semmilyen lett.


Szubjektív, hogy mi számít rossz zenének, vagy egyáltalán zenének. Nálam például Merzbow munkássága egyértelműen a hallgathatatlan kategória, de erre is van némi kereslet:

https://www.youtube.com/watch?v=fR_8gpJCT4I

2023. jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!