Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit jelentenek a tabon a...

Mit jelentenek a tabon a nyilak 'full' vagy tört jelölésekkel?

Figyelt kérdés
A videókban azt látom, hogy olyankor a húrt feljebb húzzák, de nekem akkor adja azt a hangot, ha egész esetén két, fél esetén egy bunddal feljebb játszom. Viszont ebben az esetben mindegy lenne ha eredetileg is azt a hangot jelölnék.

2023. febr. 24. 12:22
 1/5 Waff ***** válasza:
100%
Nyújtást jelentenek. Ha "full" akkor egy egész hangot (két bundot), ha "1/2" akkor fél hangot (egy bund) kell nyújtani. Az hogy feljebb fogod a hangot egy vagy két bunddal az egyáltalán nem úgy szól mintha felnyújtanád az adott húrt.
2023. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És hogyan tudom úgy nyújtani, hogy épp egy fél vagy egy egész egész hangot emelkedjen?
2023. febr. 24. 14:52
 3/5 Waff ***** válasza:
Úgy hogy sokat kell gyakorolni, egy idő után hallani fogod hogy mikor jó. A kezdők általában alá nyújtanak, azaz alacsonyabb a megnyújtott hang a kelleténél, de az se jó ha túl nyújtod.Tény hogy ez nem megy egyik napról a másikra, kitartóan kell gyakorolgatni.
2023. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, ha egész hangnyi emelkedést akarok, majdnem elszakad a húr, és a karnak is elég megerőltető. Akusztikus gitár egyébként.
2023. febr. 24. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy vastag húrok vannak a hangszeren. Illetve a játszandó darab nem akusztikusra van írva. A többit fent leírta a tanult kolléga.


A karnak elvileg nem lehet megerőltető egy nyújtás, mivel nem karból csináljuk.


Népszerűtlen ajánlás, amikor azt írom, hogy vegyél néhány gitárórát. Akár online, ha nem tudsz, vagy akarsz utazni. Néhány hónap(3-4) is elég, hogy utána már magadtól is "jól" tanulj. Sok siket, örömet a hangszerhez!

2023. febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!