Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akartam volna venni egy...

Akartam volna venni egy effekt pedált a gitárhoz, mert nagyon jól szólt egy ismerősömnél. Viszont itthon 95.000 forint, Spanyolországban meg 55.000 forintra jönne ki. Ilyenkor mit lehet tenni ?

Figyelt kérdés

Ez egy létező hangszerbolt, csak ott ez a pedál jóval olcsóbb.

Megnéztem egy olyan gitárt ami szintén tetszik, az meg pl a Muzikeren olcsóbb.

Szóval változó, hogy mi van jó áron és mi drágább.


De az lenne a kérdésem, hogy Ti szoktatok külföldről hangszert rendelni ?


Én még sosem rendeltem hangszert interneten, viszont annyit hozott ki nekem a weboldal, hogy adjam meg az elérhetőségeimet, plusz a címet (ami ugye itthon lenne Magyarországon) és természetesen a kártya adatait, amivel ki tudom fizetni.


Ha magyar címet adok meg, akkor ugye ki fogják postázni nekem ?

Arra vagyok kíváncsi, hogy nekik tök mindegy, hogy hova küldik, csak legyen kifizetve, igaz ?


Illetve euróval kell fizetni, szóval ennek még utána kéne járnom, hogy azt hogyan hozzam össze.


Valakinek van ilyesmiben tapasztalata ?

Köszi! :)



2023. ápr. 18. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs ugyan közvetlen tapasztalatom, de már én is nézegettem külföldi boltok kínálatát; hozzá kell adni a vételárhoz ugye a szállítási költséget, meg esetleg ha olyan országból jön a cucc, a vámot is. Így már nem biztos, hogy annyira kedvező az ár, főleg ha netán valami gond van a termékkel. Azt leboltolni, hogy vegyék vissza, javítsák garanciásan, cseréljék ki, nemigen egyszerű egy-két ezer km-ről.
2023. ápr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A magyar hangszerkereskedésektől (Muziker, Mezzoforte, Hangszerdiszkont, stb.) teljesen biztonságos vásárolni, a fizetési mód is kiválasztható akár kártyával, akár utánvétesre, és az ajtóig hozzák.
2023. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Muziker a szlovákoké, ettől még beszélnek magyarul bármilyen ügyfélszolgálaton!


Muziker, Kytary ajánlott. Több alkalommal rendeltem mindkét helyről. Megbízható, garancia és elállás sem probléma. A spanyol helyzetet nem ismerem. Viszont amiket említettem olyan, mintha a sarki boltból vásárolnál. Itthon is van néhány jó üzlet. A Mezzoforte pont nem tartozik közéjük, bárhogy is próbálkoztam az évek alatt, legtöbbször pofára estem netes és 'valós bolti' vásárlási szándékkal is. Jó tanács, hogy netes vásárlás esetén csak olyan helyről rendelj, ahol konkrét készletinformáció található. Ne legyen az, hogy berendelsz egy jónak vélt eszközt, kifizeted és visszaírnak, hogy már meg is rendelték kínából. Te meg könyöröghetsz, hogy ugyan már akkor utalják vissza a pénzedet, ami nekik elképzelhető, hogy nem is olyan sürgős. Javaslom olvasd el, hogy mik a jogaid, mik a lehetőségeid és mik a kötelességeid webes vásárláskor. Egy link-egyáltalán nem reklám vagy ajánlás-de minden üzletnél kötelezően megvan: [link]

2023. ápr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdemes előtte felvenni az üzlettel a kapcsolatot, hogy egyáltalán szállítanak-e Magyarországra, és ha igen, milyen feltételekkel.


Külföldről egyébként rendszeresen rendelek hangszertartozékokat, de már vettem hangszert is. A Thomann oldalt ajánlom szeretettel, elég profik, van lehetőség magyar kapcsolatra is, forintban fizetsz, tehát a váltással sem lesz baj, mert azt az árat látod, amit valóban kifizetsz.

2023. ápr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Muzikernél is mindig forintban fizettem, lehet csak be kéne állítsd.
2023. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Thomannos cuccokat nem közvetlen a németektől kell venni. Van hazai csapat, akik jobb áron behozzák. Ráadásul a német oldalon-bármit is mond az előttem szóló-szinte csak tájékoztató jellegű infó, ahhoz képest, amit a végén fizetsz. Guglizd ki: audioll


Ettől még a Tohomann szuper, jó az oldal, nagy a választék, szólnak a hangszerek, stb... csak ésszel!

2023. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!