Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy régi szovjet gitártest...

Egy régi szovjet gitártest alkalmas lehet egy gitárprojekt alapjának?

Figyelt kérdés

Egy apróhirdetős oldalon találtam rá egy finoman szólva megviselt gitártestre, ami a '70-es évekből származik, szovjet gyártás. Régóta gondolkodom egy gitárépítős projekten, ezért elgondolkodtam a 3000Ft-os ár kifizetésén, de sajnos egyéb specifikáció nincs a gitárról, ezért kétségek merültek fel bennem.

Szerintetek alkalmas lehet egy ennyire régi gitár egy ilyesmi építős projektre?



2023. máj. 11. 09:47
1 2
 1/11 Mojjo ***** válasza:
100%
Egy darab fa is alkalmas rá. Az építésnek az a lényege, hogy te építed.
2023. máj. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 vmg ***** válasza:
100%
Így van projektgitárnak bármilyen jó, gondolom nem akarsz fellépni vele.
2023. máj. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs 10 000 forintod egy használt egész gitárra, és nem akarsz stúdiózni, valamint nagyon unatkozol, akkor végül is..
2023. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez a gond, hogy aktív használatra szeretném építeni.
2023. máj. 11. 14:46
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Persze hogy jó. Millió féle minőségi cuccal fel tudod dobni.
2023. máj. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban a wc ajtót nézegettem, hogy miként jöhetne ki belőle egy gitár(semmiként) és mit fogok hazudni, hogy hol az ajtó.


Aktív használatra vegyél valami olcsó hangszert. Az építés nem olcsó dolog, bár feltételezem, avatott értője vagy a műveletnek és ezt tudod.


Azt javaslom, tegyél fel kérdést, milyen gitárt lehetne legolcsóbban megvenni és hol. A kérdésben szerepeljen, hogy mennyi pénz van rá, elektromos, vagy akusztikus legyen e. A semmi pénz nincs rá, sajnos nem opció :(

2023. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Brian May fellép, sőt albumot vesz fel a saját projektgitárjával. És már ott tartunk hogy speciel azt a gitárt másolják. Úgy tudom abban a gitárban még egy féreg is volt amit ki kellett csalogatni belőle. 😂
2023. máj. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mojjo ***** válasza:
100%
@7: Egy fizikus mondjuk csak-csak ért elektronikához, meg rezgésekhez :)
2023. máj. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7, Brian May nem egyedül építette a gitárt, nem fillérekből, nem szemétből, nem azon játszik azóta is, nem másolják önjelölt hangszerkészítők, hanem signature hangszerként vásárolható a Kínában gyártott eszköz a boltokban-kicsit túl is tolták, amit szerintem csak Mojjo fog érteni. Amúgy a gitár egy csődtömeg. Csak Ők illetve a halálosan ráfeszült rajongók tudnak, vagy hajlandóak játszani rajta, mivel Brian May kezet/agyat nem lehet még vásárolni.


#8, asztrofizikus, de értem a viccet

2023. máj. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tömörtestű elektromos gitárról van szó, akkor simán vedd meg, mert nem számottevően számít bele a hangzásba. A nyakat viszont újonnan vedd meg a hangszedőből pedig jobb fajtát válassz. Ha akusztikus vagy semihollow gitár, akkor nem javaslom a megvételt.
2023. máj. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!