Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van olyan program ami egy...

Van olyan program ami egy zenét lekottáz zongoràra?

Figyelt kérdés
A program ,,hallás után lekottázza" nekem a kiválasztott fájlt vagy ilyesmi... nagy segítség lenne
2023. máj. 16. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Van, de messze nem lesz tökéletes.
2023. máj. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez azért eléggé a "mission impossible" kategória, mert egy zene sokkal összetettebb, mint elsőre gondolnánk. Visszafejtés előtt előbb ki kellene szűrni a zajokat, a hangszereket szét kellene választani és a zene nem a különböző hangmagasságoktól lesz élvezhető, hanem azoktól a különleges felharomonikusoktól, amiket az egyes hangszerek hozzáadnak. Ez hangszerenként változó. Szerintem ehhez minimum MI kellene, szóval nem kizárt, hogy a közeljövőben valaki megcsinálja. De akkor se az eredeti kottát fogod visszakapni, hanem egy olyat, ami nagyon hasonlóan hangzik.


Ami most kezdetlegesen tud ilyesmit, az a Yamaha Smart Pianist app, a megfelelő hangszerhez csatlakoztatva (CSP-150, CSP-170, CVP-800 sorozat). Ez egy zenefájlt (pl. mp3) le tud "kottázni", de lényegében csak akkordokat csinál belőle. Ez persze tök jól használható és hasznos funkció, csak az így létrejött kotta azért távol áll az eredetitől. Itt egy videó ahol bemutatják ezt a funkciót egy CSP-170-el: https://www.youtube.com/watch?v=u3O2DCNcfZI

2023. máj. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az én konkrét dalom amit el szeretnék játszani megvan karaoke verzióban, és csak zongoránjátszák, tehát van olyan mp3fájl, amin csak a zongora dallam hallatszódik, csak én hallás után nem tudom lekottázni...
2023. máj. 17. 15:59
 4/8 anonim ***** válasza:
De nem egyszerűbb megvenni akkor a zongorakottát?
2023. máj. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nincs hozzá
2023. máj. 17. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert, melyik az a nóta?
2023. máj. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Leonardo Cecchi- I can see the stars
2023. máj. 17. 21:53
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


A dallamot meg nem nehéz leirni

2023. máj. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!