Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kezdjek el gitározni?

Morisz123 kérdése:

Hogy kezdjek el gitározni?

Figyelt kérdés
Mindig is meg akartam tanulni és most eljött az idő. Semmilyen zenei előéletem nincs a sulis énekórákat leszámítva és hogy régen pár akkordot megtanítottak nekem. Ebből kiindulva hogyan érdemes hozzákezdeni és mennyi idő (rendszeres gyakorlás mellett) mire egy átlagos szintre el tudnék jutni? Érdemes-e magántanárhoz járni vagy az elején próbáljak magamtól elsajátítani ezt azt akár a zenei háttértudást illetően? Milyen árkategóriában lenne érdemes elsőnek gitárt vennem? És ha ezen kívül van bármi egyéb tipp azt is szívesen meghallgatom. Előres is köszi a válaszokat :)

2023. máj. 17. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsőként szükség lesz egy gitárra, én a fémhúros akusztikust javasolnám, 50-100 ezer forint körüli árfekvésben. Ha nem kimondottan a klasszikus stílust célzod, ez a gitárfajta jobb mint a nylon húros, mert előbb-utóbb úgyis eljutsz hozzá. Igaz eleinte kicsit kényelmetlenebb a fém húr az ujjaknak.

Az interneten rengeteg ingyenes videó található kezdő gitárosoknak, az alapok elsajátításához ezek jók, de érdemes legalább az elején tanár segítségével nekikezdeni, mert a képernyő nem fogja kijavítani pl. a kéztartás hibáit, amiket aztán jól be lehet rögzíteni a gyakorlással.

2023. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy a gitározás Neked, mit jelent. Mire szeretnél menni vele?

Akusztikus dalolós, elektromos torzítós, szólózgatós... ezt is el lehet dönteni, ha megkeresel egy oktatót és közösen kitaláljátok, hogy mi legyen.


Az előttem szóló nagyon helyesen javasolta, hogy keress egy oktatót, akinek nulláról van kidolgozott tanmenete-ha kell, ajánlunk, kérdezz rá.


Lehet online és jelenléti oktatás is, ahogy könnyebb, vagy komfortosabb. Nem javaslom, ha fizetős órákat veszel, hogy heti rendszerességgel fizess az órákért. Ha jó a tanár, akkor el fog látni egy olyan anyaggal, amit csinálhatsz és bőven elég, ha két hét/egy hónap múlva találkoztok újra. Persze, ha van pénz, akkor ez akármennyire sűríthető. Annak viszont nincs értelme, hogy az oktató azt nézze, miként gyakorolsz, óránként ötezerért-vagy többért.


Ha szeretnél kideríteni magadról a hangszerről a gitározásról ezt azt, javaslom Kóródi Tomi YT csatornáját. Nagyon sok tartalom, mind a hangszer körül. Élvezetes időtöltés!

2023. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Több évtizede gitározom de fogalmam sincs speciel te hogy kezdjed el olyan kevés erről az infód. Én vettem egy fémhúros akusztikus gitárt 500 forintért 93-ban az ócskapiacon amin megtanultam behangolni, akkordozni. Ez nem tetszett mert fájtak az ujjaim, kényelmetlen volt és hiányzott az a jó erős gitár hang. Erre elmentem a Győriekhez és vettem egy vadi új svéd de különben koreai gyártású elektromos stratocaster kópiát 25 ezerért. Ez ment egy ideig egy barkácsolt hifi erősítőn majd hozzájutottam egy Laney 60w-os fullcsöves motyóhoz. Dög volt. Ekkor már voltak pedálkáim is, tehát sok hangzást elő tudtam hozni. Jártam zenesuliba is kábé fél évet magántanárhoz szolfézsra, a zenei alapok megtanulására mert úgy éreztem végem van mert egy szinten beragadtam. Rendes tanár volt, ingyen vállalta. Azután gyűjtöttem kottákat, tabokat, jött az internet és onnan már könnyebb volt a zenekarozás is mert útálok egyedül magamnak zenélni, az nem zenélés.
2023. máj. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3nak: ez jó és hasznos írás! A kérdező talán átugorhatná az elejét, ha komolyan gondolja, de kábe ez az útja, ha tényleg érdekeli.
2023. máj. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!