Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen (használt) digitális...

Milyen (használt) digitális zongorát válasszak kezdőként?

Figyelt kérdés

Gyerekként szerettem zongorázni, aztán idő és anyagi okból elmaradt, más lett fontos. Szeretném újrakezdeni.

Olyat keresek, amelyiknél a:

- a leütés érzése és a billentyűk, pedálok viselkedése minél valósághűbb (pianinón játszottam),

- ne legyen kellemetlen a hangja fejhallgatón,

- 3 pedálos

Árban valahol 200-300ezer Ft környékén.



2023. máj. 19. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennyiért vadiújat is kapsz. Azt mondom, ha ennyi pénzt kiadsz, keress fel egy (vagy több) hangszerboltot, és próbálgasd ki a kiszemelt hangszereket! Casio, Yamaha, Roland, Korg hangszerekkel nagyon nem nyúlhatsz mellé, de azért vannak kisebb-nagyobb különbségek a műszaki jellemzőkben, akár a billentésben is. Ha érdekelnek más hangszínek a zongorán kívül, azokat is érdemes meghallgatni.
2023. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem újat csak nagyon belépőszintűt kapsz ennyiért. Használtat pedig a korábbi 5-10 év középkategóriájából lehet választani, de ahogy látom a kínálatot, nem nagy a választék. Yamahából Clavinova szint alá ne menj, a többi márkát nem ismerem.
2023. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor Roland Fp30x kb felejtős? A PHA4-ről jókat lehet olvasni.
2023. máj. 22. 10:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a Rolandot nem ismerem, de a kínálat aljáról biztosan egyik márka se egy nagy eresztés. Viszont 300-ért néha már egész elfogadható akusztikus pianinokat lehet látni a FB-os adásvételi csoportokban. Igaz ahhoz még hozzájön a szállítás és egy szakember általi átnézés/javítás/hangolás. Másrészt, ha használt digitális zongorát veszel, ott meg benne van a pakliban, hogy ha elromlik, akkor vagy nem kapsz hozzá alkatrészt, vagy csak olyan árban, ami már gazdasági totálkár...


De ha ennyi a keret, akkor ennyi. Nézz meg minél többet és válaszd azt, amelyik megtetszik!

2023. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Először is, mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Vettem nagyon jó áron egy Roland fp30x-et állvánnyal, székkel, fejessel együtt.

Első benyomásom: jó hang, mesterséges érzetű billentyűzet.

A billentyűk súlya ugyanakkora, nincs meg a kalapács érzése. Fura, de most per pill nem kell egyre erősödő leütés ahogy balról jobbra nézem a hangokat. Így először olyan érzés volt, mintha a jobb szélsőket már rendesen könyékből ütném. Gyanús, hogy a menüjében lesz valami elállítva vagy kikapcsolva.


Viszont játszani mégis, nagyon jó rajta. 1 2 évig, újrakezdeni simán jó lesz. Aztán jöhet valami komolyabb.

2023. máj. 23. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!