Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 17 évesen késő lenne elkezdeni...

17 évesen késő lenne elkezdeni zongorázni tanulni? (főleg iskola mellett?)

Figyelt kérdés
2-2 évig tanultam furulyázni és fuvolázni, de szerintem a fúvós hangszerek nem nekem lettek kitalálva
2023. máj. 27. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem késő. Én 25 évesen kezdetem komolyabb önképzésbe, szintetizátoron. Előtte 2-3 ujjas játékkal szereztem zenéket. :)
2023. máj. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 vmg ***** válasza:
100%
Nem késő, egyik kolléganőm 30 év felett kezdett tanulni zenét a nulláról, azóta 3 hangszeren is játszik, furulya, tárogató, klarinét.
2023. máj. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És mennyire nehéz megtanulni? Próbáltam itthon pötyörészni a szintetizátoron, de a két kezet ne bírtam összehangolni. Ez normális így abszolút kezdőként, ugye?
2023. máj. 28. 12:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Abszolút normális.

Szerezz be valami tananyagot, ami teljesen kezdő szinttől visz fokozatosan előre. És lehetőleg minden nap gyakorolj, ha csak keveset is! Jellemzően amivel egyik nap küszködsz, az egy alvás után másnapra sokkal könnyebben fog menni.

2023. máj. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Amúgy teljesen "biztonságos" itthon elkezdeni? Mármint nincs arra esély, hogy valamit rosszul tanulok be, és utána nehezebb kijavítani?

2023. máj. 30. 16:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, persze. De annál mindenképp előrébb leszel, mintha sohasem nyúltál volna hangszerhez. Szóval ne úgy fogd fel, hogy ártasz vele, hanem úgy, hogy folyamatosan fejlődsz - így gondolkodva pedig máris teljesen "biztonságos" :)
2023. jún. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

igaz

köszönöm a válaszokat

2023. jún. 2. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!