Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit tegyek? Hogy csináljam?...

Mit tegyek? Hogy csináljam? (gitár akkord)

Figyelt kérdés

nem rég kezdtem gitározni.. egész jól megy, de az akkordokkal bajban vagyok.elmagyarázom mi a probléma:

szóval tudom az akkordokat le is tudom fogni de nem tudom eljátszani jól ritmusra, valamiért nem megy .. ez csak azért van mert kezdő vagyok?:S

ti nektek is volt/van ilyen problémátok?

segítsetek légyszi!!


előre is köszönöm a rendes (nem bunkozó) válaszokat!


2010. okt. 18. 20:14
 1/6 A kérdező kommentje:
ja meg kb mennyi idő után ismeri fel az ember hogy egy zeneszámba milyen akkordok mennek?(gondolom embertől,hallástol függ, de azért kb?)
2010. okt. 18. 20:17
 2/6 anonim ***** válasza:

gyakorlás kérdése az egész :) mikor már annyira az ujjadban vannak az akkordok, észrevétlenül fog menni az egész váltás-ritmus dolog.

A hallásos részére meg nem tudom mit mondani, az szerintem sok idő :/

2010. okt. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi:D

de én igazábol arra gonolok hogy nekem az a rész nem megy hogy mikor kell "fel-le" pengetni :l

(ezt valahogy meglehet tanulni , vagy erre gondoltad a gyakorlást..?)

2010. okt. 18. 20:55
 4/6 anonim ***** válasza:

eleinte lassan csináld. tudom, hogy "dedós" de így rögzül. én fel is szoktam rajzolni egy lapra nyilakat, hogy le le fel fel le fel és úgy gyakoroltam, bár lehet egyesek azt mondják, hogy ez nem jó módszer. Én is rengeteget szenvedtem, mert egyedül álltam neki (aztán azóta abba is hagytam idő hiány miatt :( )ha meg tudod oldani, kérj meg egy gitározni tudó ismerősöd, hogy gyakoroljon veled, sokat segít az is :)

(első)

2010. okt. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyakorlás kérdése az egész. Én úgy csináltam, hogy TV nézés közben is mindig az ölemben volt a gitár, és játszottam ész nélkül, amerre épp a kezem elindult.

A leszedés is gyakorlat kérdése. Nekünk anno volt egy iskolai zenekarunk, ismert dalokat játszottunk. Leültünk a mono egy kazettás magnó elé, és tekergettük ide-oda, amíg meg nem tanultuk. Most érzem, hogy milyen jót tett az az időszak. És most már tekergetni sem kell. :)

2010. okt. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
www.guitarchord.freeweb.hu
2011. márc. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!