Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan határoznád meg a...

Hogyan határoznád meg a mainstream és underground szavakat?

Figyelt kérdés

Hogy magyaráznád el egy olyannak,akinek fogalma sincs erről?Én valahogy értem,de nem tudom szavakba önteni.


Nem tudtam,hova tenni ezt a kérdést,végül itt kötött ki,mivel zenével kapcsolatban hallottam először.


2011. ápr. 26. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Mivel egymás ellentétei, hasonlításokkal szerintem könnyű kifejezni egyiket a másikból.


Saját szóval az undergroundot alternatívként, elvontként, rétegzenének mondanám, mivel egy adott irányzatot kedvelő réteg fogadja csak el (szubkultúra).

A mainstreamet pedig témákra, klisékre épített irányzatnak. Például ahogy a popzene főleg a szerelemre, csalódásra, szakításra helyezi a hangsúlyt, mivel ezzel lehet elérni a legnagyobb közönséget.


Vagy zenénél maradva a Class és Neo FM mainstream zenét játszik, amivel sokféle korosztályt képes magánál tartani, széles körben. Míg az MR2 inkább underground, mert sokkal nagyobb arányban szerepel rajta alternatív zene, így ezt a réteget tudja megfogni.

2011. ápr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam valahol, talán pont ezen az oldalon valaki azt írta. A mainstream az, ami megtalál téged, az underground-ot neked kell megkeresned.
2011. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Olvastam valahol, talán pont ezen az oldalon valaki azt írta. A mainstream az, ami megtalál téged, az underground-ot neked kell megkeresned."


Igen. Én is így mondanám.


Ezért van az, hogy mainstream és underground vonalon is vannak aktuálisan menő vagy divatjamúlt zenék.

Hogy egy példát felhozzak: dubstep. Most kezdett el mainstream vonalon menővé és ismertté válni, viszont underground körökben jó öt éve volt óriási divatja.

2011. ápr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló meg inkább a zenék pop- és a komolyzene kontrasztjáról beszélt, ami igazából semmilyen mértékben nem függ a tényleges népszerűségtől. Még ha sokan így is gondolják.
2011. ápr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!