Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mivel lehet az mp3 fájlba...

Mivel lehet az mp3 fájlba "beletenni" az előadó nevét, szám címét, album képét, műfaját stb?

Figyelt kérdés
Készítettem egy saját zenét és ezeket az adatokat bele szeretném tenni.Hogyan lehet?
2011. szept. 2. 15:39
 1/4 mbalage ***** válasza:
Az mp3 tag-ekbe ezeket mind bele lehet tenni, sőt még több más dolgot is. Sztem a legtöbb mp3 lejátszó program tudja ezeket szerkeszteni. Én a Winamp-ot javaslom, használata rém egyszerű: betöltöd a számot, a playlistben jobb klikk rá, és "View file info".
2011. szept. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És valahogy le lehet védeni hogy azokat az információkat ne lehessen megváltoztatni?

Mint egy számnak egy zenei CD-ről.

2011. szept. 3. 11:51
 3/4 mbalage ***** válasza:

Nem védhető, az mp3 tag-et bárki átírhatja.


Elhelyezhetsz a fájlba egy titkos adatrészt, viszont ez csak a szerzői jogod bizonyítására alkalmas, és ha valaki nagyon akarja, el tudja távolítani.


Elvileg a DRM rendszert pont ilyesmire találták ki, de egyrészt azt is ki lehet kerülni, másrészt nem hiszem, hogy halandók számára is hozzáférhető a bekódolási lehetőség.

2011. szept. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az infót :)
2011. szept. 3. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!