Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi az akusztikus és a klasszik...

Mi az akusztikus és a klasszikus gitár közt a különbség?

Figyelt kérdés
pl: húr,méret,hangzás,kialakitás,kezelés,minőség. előre is köszi
2011. dec. 2. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:

tulajdonképpen a klasszikus is akusztikus, de sok boltban is pl másra használják, tehát értem a kérdést :D

az akusztikusnak fém húrja van, a klasszikusnak nylon

az akusztikusnak csengőbb hangja van, könnyűzenéhez szokás használni, a klasszikusnak teltebb hangja van, de akkordozásnál nem cseng olyan szépen mint az akusztikus, viszont komolyzenei daraboknál pedig klasszikusat érdemes használni, mert az meg azon szép

kialakítás.. háát, a klasszikus gitároknál nagy eltérés nincs, akusztikusból van több fajta, dreadnought, jumbo, de ehhez annyira nem értek

kezelés, háát :D klasszikus gitárt általában ujjal (körömmel) pengetjük, az akusztikust pedig pengetővel többnyire

minőség. mindkettőből van nagyondrága és nagyonjó, és mindkettőből van olcsó gagyi :D


Ha gitárt akarsz venni, és azért tetted fel a kérdést, akkor az-alapján érdemes dönteni, hogy milyen stílusú zenét akarsz játszani. Ha komolyzenét, vagy flamencot pl, akkor klasszikusat érdemes venni, ha könnyűzenét, akkor akusztikust:) Remélem segítettem :D

2011. dec. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) hát ilyen mai zenéket pl: bruno mars,justin bieber stb.meg olyan 20.000 körül szeretnék venni
2011. dec. 2. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:
ahhoz mindenképp akusztikust ajánlok. Használtan pl a Fender cd60as kijön 20ezer körül :D sőtmég olcsóbban, szóval egy tokot is vehetsz hozzá :D
2011. dec. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nekem a gitárboltban az mondták hogy az fémhúros gitár (akusztikus)vágja fogja az ujjam és nem olyan kényelmes használni
2011. dec. 5. 19:35
 5/5 anonim ***** válasza:

nem kényelmes? mégis sokan játszanak azon :D ha nem lenne kényelmes, nem lenne elterjedt hangszer.

szerintem arra gondoltak, hogy eleinte fájni fog. dehát, ez ilyen, majd megkeményedik a bőr az ujjadon, és nem lesz gond

2011. dec. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!