Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez tényleg igaz vagy csak 1...

Ez tényleg igaz vagy csak 1 kitalált történet a Karthago Ugye eljössz még? Számával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ezt a számot ( Ugye eljössz még?) a Karthago együttes 1 fiú halála után írta arról a fiúról, aki az egyik koncertjükön meghalt. Állítólag volt vmi azon a koncerten, ami miatt menniük kellett az embereknek és a nagy tömegben agyon tapostak 1 fiút, aki meg is halt és az Ő emlékére írták ezt a számot. Ez tényleg igaz vagy csak vkik kitalálták? Ha igaz, akkor mikor történt ez? És miért kellett menekülniük onnan az embereknek?
2009. máj. 20. 00:12
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
"Requiem" a dal címe. A története: egyik koncertjükön hirtelen rosszul lett egy fiú,de a mentők már nem tudtak segíteni rajta, és rövid idő múlva meghalt. Emlékére írták ezt a dalt, melyet az eredeti elképzelések szerint csak egyszer akartak előadni, de a közönség úgy megszerette, hogy az egyik legnagyobb slágerük lett.A dal 1983-as...
2009. máj. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
83-s a történet, amikor a koncerteken még nem volt divat az őrjöngés meg egymás eltaposása mint a maiakon, de akkor valahogy megbolondult a közönség, és gyakorlatilag eltaposták .Apum ott volt ezen a koncerten, ennek akkor nagy visszhangja volt...Erre íródott a Requiem.
2009. máj. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
én úgy hallottam a történetet hogy egy lány is meghalt.ez nem igaz?
2009. máj. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Csak hallottam ezt a történetet és kíváncsi voltam, h igaz e,h 1 fiú emlékére írták azt a számot, mert vannak, akik azt mondták, h nem halt meg senki a koncerten csak úgy maguktól írták azt a számot. Köszönöm, h leírtátok az igazi címét a számnak, azt nem tudtam. Még1szer nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Utolsó: Én azt hallottam, h 1 fiú halt meg és a szám, amit az emlékére írtak abban is csak az szerepel, h 1 fiú halt meg. De amúgy nem tudom csak a Requiem című számukból következtettem erre.

Még1szer köszönöm az első 2 válaszolónak! Sziasztok!

Egy 18 éves lány

2009. máj. 22. 11:26
 5/9 Ica63 válasza:
100%
A fiu barátnőja csak rosszul lett. A mentősök nyugtató injekciót adtak neki. Sajnos mindketten bevoltak "szipuzva". Akkor még ez volt a drog :( a szemem láttára hallt meg a fiu. A mentősök hiába próbáltál ujraéleszteni :(
2011. febr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
egyáltalán mi volt a halál oka??vagy a drog miatt halt meg??
2011. máj. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az előző kérdésre a felelet: megbolondult a tömeg, meglódultak és a fiút eltaposták
2011. máj. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

"A számot egy fiú emlékére írta Szigeti Ferenc, az alapító menedzser. A rengeteg mendemondával ellentétben nem taposták agyon a srácot az 1982- es székesfehérvári koncerten. Ez a történet a Kádár-rendszerben torzult idáig. Az akkori rendszer nem vett tudomást sok fiatal drog- és alkoholproblémáiról.


A 17 éves gyerek – akit rajongóként ismertünk mi is – kilenc nyugtatót vett be, majd pálinkát ivott rá, ettől lett rosszul. Négyezer ember úgy ment haza a koncertről, hogy otthagyták a fiút a földön. A dobosunk, Miki vette észre. Ekkor még élt, később, a mentőkocsiban halt meg – emlékezett vissza Takáts Tamás. "

2012. máj. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt található az egyik bekezdés a Requiem c. szám történetéről, ahogyan maga Szigeti Ferenc emlékszik:


[link]

2017. jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!