Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Avenged Sevenfold-Second...

Avenged Sevenfold-Second Hearthbeat gitáron viszonylag könnyű, vagy nehéz szám?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja kezdtem gitározni, nem járok semmiféle tanfolyamra, egyelőre akusztikus gitáron tanulgatok, utána ha már rendesen fog menni, akkor szeretnék egy elektromosat is.

A7x-Second Hearthbeat a kedvenc számom, azt a számot majd mindenképp szeretném megtanulni(ne nézzetek hülyének, nem rögtön ezzel akarok kezdeni, csak majd később, ha belejöv ök)

Tehát viszonylag nehéz ez a szám?


2012. jan. 21. 01:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vészes szerintem.
2012. jan. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem se. youtubon viszont rengeteg covert találsz, azokat érdemes nézegetni.

és jó választás nekem is az az egyik kedvencem :P

2012. jan. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem vészes, de sztem kezdőknek nem a legjobb válsztás a riff miatt, amit egy totál kezdő csak nehezen tud megtanulni. Én ugyan már kicsit több, mint egy éve gitározok komolyan, régebben csak nagyon gagyi szinten néha-néha, azóta viszont komolyan veszem, és majdnem minden nap gyakorlok kb 1 órát, ránézés és gyors próba alapján nem tartom nagyon nehéznek, de azért nem olyan könnyű, mint hinném...

Szóval sztem először válassz vmi egyszerűbben, mert a sikerélmény sokat jelent. Ja és akusztikuson ez azért nem szól olyan jól, mint elektromoson.

2012. jan. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom, egyelőre még tuti nem tudnám eljátszani, gyakorolnom kell még. Egyelőre csak Iron Maiden - Dance of Death-t ; Metallica-One -t tudom eljátszani, jelenleg a Three Days Grace-Never Too Late-t gyakorlom és nagyon gyatrán a Nothing Else Matters is megmegy, de arra nem sok időt fordítottam.

Bocsi az off-ért, de van annak valami hátránya, ha nem pengetővel, hanem ujjakkal játszom, valamint annak, hogy tabokból gyakorlok?

2012. jan. 22. 00:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs semmi hátránya az ujjpengetésnek, talán annyi, hogy úgy nehéz elektromos gitáron szólózni (legalábbis nekem), de akusztikuson kifejezetten jó. Tabról meg nyugodtan gyakorolj, magasabb szintet képvisel, mint az akkordos kotta után történő játék, meg egy olyan dalnál, ahol nem csak akkordok, hanem szóló, riff, stb is vannak, sokkal jobb a tab.
2012. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Metál zenét nem fogsz tudni ujjal pengetni, egyszerűen nem tudsz olyan jellegű hangot csinálni, mint pengetővel.

Metálhoz pedig kell a karakteres, pregnáns pengetés, egy húzósabb metallica riff kézzel pengetve maszatolós lesz.

2012. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagyon sokat segítettetek!
2012. jan. 29. 00:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát a solo az húzós...:D
2012. ápr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!