Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Titeket nem idegesít a tudat...

Titeket nem idegesít a tudat hogy évek elmúltával lehetnétek sokkal jobb gitárosok?

Figyelt kérdés

tegyük fel már gitározol több éve de az első években alig gyakoroltál, mivel nem találtad meg a stílust, most meg itt vagyok már mondhatom magamról hogy 5 éve tolom, ehhez képest 0 a tudásom, az utóbbi fél évbe napi 3-4-5 órákat gyakorlok most már kezd vmi fejlődés indulni, de mégis sokszor eszembe jut hogy a rohatt életbe ha korábban megtalálom a stílust mennyivel jobb lehetnék, persze még most sem késő lehetek jó gitáros 1-2-3 éven belül ebben a műfajban, de akkor is idegesít


és nem azért kérdezem mert unatkozom.

pengetéssel gondjaim vannak, méghozzá a downpickingel, de rájöttem az a bajom hogy túl sokat agyalok rajta és órákat gyakorlom mikor nem megy, jól felhúzom magam rajta és elmondom hogy ez nem megy, majd másnap mégjobban felidegel, de nemértem miért, pedig próbálok arra koncentrálni hogy laza legyen a csuklóm meg minden, de akkor is van ami másnap megy 20-30%kal gyorsabb tempóba mint előtte, így ki sem merek állni koncertre olyan számmal amiben van ez a technika mivel félek hogy beégek, ami próbán megy az koncerten nem(biztos)



2012. ápr. 9. 22:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond. Én 28 évesen jöttem rá, hogy a jazz az, ami a legközelebb áll hozzám, amit játszani szeretnék. Azelőtt egész más játszottam, más hnagszerekkel. Na, a jazz az tipikusan olyan stílus, ami nagy tudást és nagyon sok évnyi gyakorlást igényel. Most már úgy állok hozzá, hogy elfogadom:profi jazz-zenész nem lesz belőlem, azzal már elkéstem, de mivel szeretem és megnyugtat, legfeljebb elmuzsikálgatok a barátaimmal vagy esténként egyedül. Látom, hallom, hogy milyen profi zenészek vannak, akik pici koruktól ezt csinálják, nem érdemes velük versenyezni. Kár magad idegesíteni, mert olyankor csak kapkodás van ide-oda. Fejlődés akkor van, ha lassan, fokozatosan építed a tudásodat, hogy meg is tudd "emészteni". Tudom, nehéz, de el kell fogadni, hogy mindennek megvan a maga időigénye, függetlenül attól, hogy mikor kezdi az ember.
2012. ápr. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!