Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Teljesen elment a kedvem a...

Teljesen elment a kedvem a gitározástól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már 2 éve gitározok, de az utóbbi 1-2 hónapba, már nem foglalkoztat annyira... Barátaimmal próbáltunk zenekart csinálni, de mivel én punkot akartam, ők meg inkább metalt, ezért nem sikerült túl jól az egész és elment tőle a kedvem. Néhány hónapja még az volt az álmom, hogy csinálok egy zenekart és híresek leszünk, viszont már egyáltalán nem vonzz ez az egész, rájöttem, hogy nem nekem való. Nem rég vettem egy ax5g multieffektet, örültem, hogy végre lesz torzítás és nem csak sima tiszta hanggal játszhatok, de mióta meg van a multieffekt, kevesebbet gitározok, mint előtte! A gitárom csak porosodik a fal mellett, a multieffekt és az erősítő meg a szoba közepén. Igaz hogy ma is használtam, de semmi értelmesre nem, csak próbálgattam effekt kombinációkat, a végén meguntam és semmit nem játszottam. Talán itt az ideje befejeznem, eladnom a gitárt és más után nézni? Vagy várjak, hátha visszajön a kedvem? 16/F

Felszerelés:

Vorson EDG-46

Valami noname 30 wattos erősítő, ami ahhoz képest jól szól

Korg AX5G multieffekt



2012. jún. 26. 15:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Azt írtad, már 2 éve gitározol. Ennyi idő alatt szerzett tapasztalatot, tudást nem érdemes eldobni: hidd el, többet veszítenél vele mint nyernél. Mindenkinek lehetnek kedvetlenebb időszakai, és ha te eddig szinte "folyamatosan" (na jó, nem szó szerint, de érted hogy értem, na, szóval hogy nagyon gyakran), gitároztál, érthető hogy kicsit ráuntál. Várj az igazi ihletre, amikor támad egy jó ötleted és azt nagyon meg szeretnéd valósítani. De addig is ne hanyagold ez a gitározást; ha ritkán is, de egyszer-kétszer vedd kézbe, játsz el rajta valamit! :) Sok szerencsét!
2012. jún. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jún. 26. 16:16
 3/22 anonim ***** válasza:

Én volt., hogy 6-8 évig szinte semmit nem gitároztam, havonta talán egyszer-kétszer. Aztán egyszerre kedvem támadt és fél év alatt csináltam tucatnyi felvételt, sokkal jobbakat, mint bármikor előtte.


Vannak emberek, akiknél hullámzik ez... főleg, ha nincs motiváció. Amikor volt bandám, több is, ahol rendszeresen zenéltünk, nem volt ilyen gond.


De amióta nincs, azóta nagyon hullámzik az elszántság...

2012. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Ja igen... egyszer előfordult életemben, hogy úgy alakult, minden hangszerem eladtam. Nem sokáig bírtam ki gitár nélkül, csak pár hónapig.

De legalább akkor elkezdtem építeni az első saját hangszerem. :)


Szóval ne add fel és ne add el. Ha tudsz valakivel együtt zenélni, az sokat lendít a dolgon.

2012. jún. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

2 évnyi gitározás után akarod abbahagyni??? Én 6 éve dobolok 3 zenekarban és nekem is voltam hullámok amikor nem volt kedvem dobolni. Itthon megvan minden ami kell még sincs mindig hozzá kedvem. Én akkor ülök le a dobhoz amikor találok egy jó zenét. Sajnos nagyon ritka az ilyen de ha van valami akkor elvagyok vele egy jó darabig. Szerintem te is kipróbálhatnál valami más fajta zenét a metalon és a punkon kívül. Nekem nagyon egyhangúak ezek a zenék. A gitár és a dob is szinte ugyanaz mindenhol. Próbáld ki a rockot is. De ne a Hard-rockot. Az nagyon hasonló hozzájuk. Hallgass mindenféle zenét. Vissza fog jönni a kedved remélem. 2 évnyi gyakorlást nem érdemes elpazarolni. Ha eddig nem tanultál tanárnál gitározni, akkor érdemes lenne elmenned. Vagy ha már ott tanulsz az elejétől akkor lehet váltanod kellene. Ha zeneiskolában tanulsz onnan sürgősen el kell jönni. Mindent 2X lassabban tanítanak hogy többet fizess. A magán tanár lehet drágább (2500) de jobban megéri. Sokkal többet tud neked tanítani. Főleg ha zenekarban is játszik.

A másik meg hogy keress magadnak zenekart. Nagyon sok pluszt ad. Amiket tanárnál tanulsz, alkalmazni is tudod. Így alakul ki a saját játékstílusod. Sok sikert a továbbiakban!!

Egyébként hol laksz? Akár össze is állhatnánk... :D

2012. jún. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ha zeneiskolában tanulsz onnan sürgősen el kell jönni. Mindent 2X lassabban tanítanak hogy többet fizess.

ez mekkora hülyeség. 1részt, zenesuli olcsó, tehát leszarják, hogy te mennyit fizetsz, úgyis az állam fog pénzelni. másrészt, ott van tanterv, ami alapján haladni kell. van aki lassabban tanít, de jobbak is a tanítványai. És mivel tanévek vannak, meg vizsga, nem fogja elhúzni a semmit, csak azért, hogy tovább járj. pont magántanároknál fordul ez elő, hogy 4akkordot 10órán át tanít, illetve próbálja elkerülni azt, hogy magadtól gondolkodj, mert aztán a végén még tudnád fejleszteni magad. Persze itt is vannak kivételek

2012. jún. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ezt azért írtam mert van ilyen és van ismerősöm aki direkt eljött onnan pont emiatt. Lehet ez különleges eset volt. Bocs ha nem így van.

Magántanárnak csak olyat szabad választani aki a te fejlődésedet akarja segíteni és a pénz csak másodlagos dolognak számít.

Az autodidakta (vagy hogy írják) hangszertanulás nagyon sokat segít az elején. De meg fogsz rekedni. Ez 100%. Csak egy darabig fejlesztheted magad. Onnantól a tanár tud csak segíteni. Nekem a magántanár sokkal jobban bejött. Nincs vizsga és durva számonkérés sem. És az órákat le tudom mondani ha nem érek rá. De lehet más máshogy van vele. Én így.

2012. jún. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszi a sok tanácsot, meggondoltam magam, igazatok van. Nem érdemes eladnom... Folytatni fogom és lehet hogy tényleg elfogok menni tanárhoz. :)
2012. jún. 26. 22:52
 9/22 anonim ***** válasza:
Pihensz egy kicsit, ennyi. Nem kell rögtön eladni a hangszereid, hallgass meg pár kedvenc gitáros számodat fülesen jó hangosan és koncentrálj erősen a zenére ,hogy mit éreztet veled. Nekem ettől csillapíthatatlan játékéhségem lesz :D
2012. jún. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
tanulj meg sok sok szólót, például guns n' roses...szólókat meg fog jönni a kedved a lassú szólóktól, érezni fogod hogy neked való, persze csak ha sokat gyakorolsz: D
2012. jún. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!