Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet egy friss gitárhú...

Hogyan lehet egy friss gitárhúr készletet hosszú életűvé tenni?

Figyelt kérdés
Elég drága manapság már húrt venni, pedig most épp stúdiózás közepette kb. minden szám után húrt kéne cserélni, hogy szép legyen a hang. Namost használok GHS fast fretet, ami tisztítja a húrt. De hogyan lehetne a húr természetes fényességét megőrizni??

2012. nov. 3. 00:56
 1/5 anonim ***** válasza:
mindig tiszta kézzel nyúlsz hozzá, most voltam egy előadáson, ott az elixir húrról azt mondták, hogy 3 hete van a gitáron de még mindig olyan mint ha aznap lett volna feltéve, persze ki kell próbálni
2012. nov. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1. Tiszta kéz. 2. Rendszeres tisztítás. 3. Bevonatos húr pl elixir tovább bírja.
2012. nov. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
egy kérdés ide, a húrokat lehet valami konkrét szerrel tisztítani? vagy csak letörölgetjük őket?
2012. nov. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Igen, GHS fast fret nevű dologgal nagyon szépen le lehet tisztítani, viszont az a baj, hogy a húr a fényességéből így is veszít, azt hittem van arra is valami módszer :)

2012. nov. 17. 14:43
 5/5 Metallev23 válasza:

Szia!


GHS Fast Fret csak arra jó hogy egy pici időt nyersz a húrok elszakadásáig véleményem szerint meg talán picit felület kezel de nekem annyira nem jőtt be.


Amit még tudok ajánlani az a DUNLOP cégnek a különböző gitárápolásra kifejlesztett kenceficéi a nyakra és a testre is külön szer a jó és az tényleg hat. Valamint a húrokra is külön van.


Milyen gitárod van Fixhúrlábas vagy Tremolós?

2013. márc. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!