Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A zenei hangnemeknek milyen...

A zenei hangnemeknek milyen sajátosságai vannak? Különböző hangnemek tényleg más érzéseket váltanak ki?

Figyelt kérdés

Múltkor hallottam erről, hogy a hangnemeknek külön tulajdonságai vannak. Ugye akinek nincs abszolút hallása, az egy zenéről nem tudja megkülönböztetni, hogy h-moll, vagy c-moll-e a hangneme, de mégis más hangulatba varázsol el. ez tényleg így van? Ha igen, minek köszönhető? Tudnátok erről mesélni?:) tudom így nem túl konkrét a kérdés, de aki hallott már erről, biztos tud róla írni ezt-azt.



és nem arra gondolom, hogy más az előjegyzés, hanem a hallott zenének a hatása eltérő



2012. dec. 9. 19:37
 1/4 anonim válasza:
Szia,igen ez igaz. Nekem nincsen abszolút hallásom viszont,tényleg ha csend van és hirtelen megszólal egy hangnem teljesen mást érzést vált ki belőled mindegyik. Teljesen különböznek egymástól. pl. C dúr. játszol zongorán végig az összes hangot c dúrban. végig...aztán pl. c,g,d hangot ismételed. ezt régen a Klasszikus zeneikorban használták a FÉNY ,a világosság,a megvilágosodás a kiteljesedés hangnemének. próbálgasd csak. :)
2012. dec. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, más hangulatúak lehetnek, persze kell bizonyos érzékenység a felfedezéshez.

Ha áttranszponálsz egy dalt egy más hangnemben, nem csak a hangmagasság változása miatt lesz más "feeling"-je.

2012. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha letranszportálsz D-ből valamit C-be, akkor megváltozik a harmónia, emiatt lehet hogy neked kevésbé fog tetszeni, viszont a botfülűeknek fel sem tűnik.


Komoly változás nem történik, úgy értem hogy horrorisztikusan nem fogja érezni magát senki attól ha egy mesezenét letranszportálsz pár hanggal.


Nagy hangulat ingadozást inkább azzal lehet elérni, ha beviszel disszonáns akkordokat.

2012. dec. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, de pont az érdekel, hogy a nem zenészeknek mennyire tűnik fel? nekem a h-moll sokkal világosabb, és szebb hangnemnek hangzik, mint a c-moll. előjegyzésben ugye van is 5kvintnyi különbség, de lehet, hogy nekem csak azért tűnik az "szebbnek", mert gitárosként a keresztes hangnemeket használom többet, és nekem könnyebb h-mollban játszani, mint c-mollban.. de amúgy az a fél hang nem kéne, hogy feltünő legyen, de akkor alapvetően mégis vannak ilyenek, hogy pl a h-moll sokkal szerelmesebb, és a c-moll sokkal búsabb hangnem?:D azért kérdezem meg megint, mert megint eltértek a vélemények, ami nem gond, csak szeretnéké még meghallgatni néhány véleményt:) esetleg ha találtok róla bármilyen leírást, vagy könyvben forrást, osszátok meg! köszi:)
2012. dec. 14. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!