Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nem régiben vettem egy Fender...

Nem régiben vettem egy Fender Telecastert, és hatalmas alapzaja van. Ez esetleg típus hibája, illetve ha volt valakinek hasonló tapasztalata, akár más gitáron, hogyan lehetne ezt orvosolni?

Figyelt kérdés
Én annyira nem értek a technikai részéhez a dolognak, de ha vízszintesen tartom a gitárt háttal padlónak, akkor kb megszűnik ez a zaj, illetve ha a húrlábhoz érek, akkor csökken valamilyen szinten, de még akkor is erőteljes. Ez valami érintkezési hiába lehet, esetleg valami más?

2013. jan. 2. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki először másik kábellel. De leginkább földelési hiba a baj. Elosztóba van dugva, vagy közvetlenül a falba? Ha elosztóba akkor dugd közvetlenül a falba, ha a falban van akkor másik konnektor. ha még mindig zúg akkor vagy a kábel kontaktos vagy a gitár aljzata van elmozdulva valahogy.
2013. jan. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Minden hagyományos single coil gitár ilyen.
2013. jan. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet még az a probléma hogy gerjed az erősítővel. De ez a húrlábhozzáérős dolog miatt földelési hiba lesz a hunyó.
2013. jan. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam másik kábelekkel és az összessel zajongott, miközben a Les Paullal semmi baj nem volt. Tudom, hogy a singleknek nagyobb az alapzaja, mert volt korábban, de nem ennyire. amúgy falba volt dugva az erősítő, kipróbálom másik konnektorral is, de a másik gitárral semmi gáz nem volt! Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2013. jan. 2. 12:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs rendesen árnyékolva az elektronika és/vagy valami testvezeték nem érintkezik jól, nem megfelelő a földelés, az is okozhatja.

De simán akár az is, hogy van a közelben egy erős elektromágneses zajforrás.

Nálam a társasház egész elektromos főelosztója és a villanyórák éppen a gitárszoba padlója alatt vannak sajnos és iszonyú zajt tudnak csinálni.

2013. jan. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Először is végignétni az elektronikát, hogy az összes föld-jábel a helyén van-e, nem sérült-e. Ettől függetlenül sokat számíthat a hangszedőüregek 'szigetelése' úgy, hogy a hangszedőüregek falát valamilyen fémfóliával befeded, és a fémfóliát a földeléshez kötöd. Az így keletkező Faraday-kalitka valószínűleg érzékelhetően csökkenti a gerjedést.
2013. jan. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazából az összes elektromos részt árnyékolni kéne, csak az elektronika üregét nem biztos, hogy elég.

A hangszedő üregét, a hangszedő kábelének bemart csatornát, az elektronika üregét, és természetesen a híddal össze kell kötni.

2013. jan. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem a kölcsön basszusgitáromnál is ez volt,de csak ha a magasat emeltem.
2013. jan. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!