Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nagyon fáj az ujjam a gitározá...

Nagyon fáj az ujjam a gitározástól (kezdő vagyok), nagyon el vagyok keseredve h még egy egyszerűbb akkordot se tudok úgy lefogni h ne rezegjen be :/ . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Javítható ez ? Idővel megszokom ?
2013. febr. 4. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolni kell,de ha megkérdezhetem,hogy milyen gitáron játszol? mert függ a gitártól is.


De próbálkozz egyszerű akkordokkal: Am, E, Em, C, D stb

2013. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akusztikus fémhúros :D
2013. febr. 4. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

helo

én is most fogok gitárt venni én is fémhúros akusztikusat

Én azt hallottam hogy attól is függ milyen az ujjbegyed így válaszd hozzá a húrt. D`addario húrok 250 ft kipróbálod 9,10,11 mm-est és amelyik kevésbé vágja szét az ujjad későbbiekben azt használd

gyárilag 9_es van rajta ami nekem 176 cm vagyok 61 kg és 16 éves nekem szétvágná az ujjam elvileg nekem 11 mm-eset javasoltak....

2013. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Idővel hozzászoksz. Ezért szokták ajánlani kezdőknek a nylonhúros gitárt, mert puhább a nylonhúr mint a fémhúr. De meg fogod szokni a fémhúrost is nyugi, csak idő kell hozzá. ez attól függ hogy mennyit gyakorolsz. ha naponta csak 10percet játszol, azért mert fáj akkor nyilván több idő szükséges ahhoz, hogy megkeményedjen a bőr az ujjaidon. :) én kezdőként elektromoson kezdtem napi 3óra gyakorlással és kb 2 hét alatt megszoktam.
2013. febr. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

21:57

Véleményem szerint pont fordítva működik. Minél vastagabb a húrkészlet, annál jobban vágja az ujjaidat. Vastagabb húr => nagyobb feszítés => nagyobb nyomás szükséglet a lenyomáshoz => az ujjak nagyobb igénybevétele.

2013. febr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

lehet hogy igazad van előző válaszoló

szerintem próbáld ki kérdező a húrokat és amelyik kevésbé vágja az ujjadat azt használd....

2013. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

11mm-es húr.... Nem vagy eltévedve, csak kicsit...


Az én elektromos gitárom is csörgött, mint egy csörgőkígyó. Tény, hogy egy kicsit el volt hanyagolva és tudván, hogy minden beállítás tök szar rajta, nem foglalkoztam vele. Most szervízben van, ahol szakszerűen beállítanak rajta mindent.

2013. febr. 8. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Visszatérve, egyébként nem baj az ha fáj, sőt... Bikából kell lefogni, amíg vízhólyagos nem lesz, amit természetesen nem szabad kiszúrni, hanem megvárni, amíg lemegy magától. Nem kellemes, de két ilyen alkalom után már nincs szükség ilyenekre, mert előjön a krokodilbőr.
2013. febr. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!