Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárerősítő dilemma. Segítség?!?

Gitárerősítő dilemma. Segítség?!?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Egy 14 éves srác vagyok aki az első gitárja után (Epiphone Les paul Junior ) az első erősítőjén töri a fejét h mi lenne megfelelő. Nos,mivel a barátaimmal zenekaralapítás céljából egy Fender Frontman 212R-t néztem ki,mert hangos,tiszta,és lehet használni koncerten,próbán és az ára is kecsegtető. Az egyetlen bajom hogy sok helyen olvastam,hogy Ha túlmelegszik akkor egy kis időre elnémúl.Igaz ez? A másik,hogy Kínában gyártják.Ez jelentheti azt,hogy hamar elromlik ? Egy ismerősöm azt mondta hogy inkább egy gyakorló erősítőt vegyek olyan 25 watt tájékában amivel még próbán csak csak megszólalok és itthon is játszhatok rajta szomszédok őrjítése nélkül.Ebben a kategóriában egy Orange Crush Pix Crl20L-t néztem ki.(Ezzel az erősítővel kapcsolatban nincs kérdésem),vagy egy fender fm 25r. A Legfontosabb az lenne h szerintetek melyik éri meg ,és hogy a fender fm 212r-el kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak ? mert nekem nagyon szimpi ez a cucc. Köszönöm a válaszokat,segítségeket.
2013. febr. 9. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:

anno egy próbaterembe egy ideig pont ugyanilyen fenderrel játszottam, nekem baromira nem tetszett.. hangosabbra véve már recsegett nem lehetett normálisan beállítani...( és nem ma kezdtem nem azért) valóban a túlmelegedés dolog is igaz... a másik meg hogy az erősítők nagy részét kínában vagy egyéb ázsia-i országban gyártják ez nem feltétlenül jellemzi a minőségét... az orange-ről nem tuk semmit sem mondani...

végül én ezt az erősítőt ajánlanám mert minőségi megbízhatő koncertre és próbaterembe eggyaránt használható és még effektpedállal se kell sz@rakodni mert kiváló effektek vannak benne! [link]

2013. febr. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Fender Frontman 212r nekem annyira nem tetszett, de nem is rossz cucc. Ha zenekarban gondolkodsz, a 25 wattos erősítő kevés lesz, olyan hangerőn, ami elég a dob és basszgitár mellett, már valószínűleg nem lesz szép hangja, én biztosan vmi nagyobbat vennék. A Line6 amit az előző kommentelő írt sztem is jó cucc, csak ajánlani tudom. Én körülnéznék az 50 és 100w közötti Marshall kombók között is. Ugyan nem hozzák egy csöves 100w-os Marshall fej hangzását, de szerintem szép hangjuk van, nekem személy szerint egy 65w-os félcsöves Marshallom van, hangerőre több mint elég, és a torzítása és zengetője is elég jó. Egyik haveromnak Fender Mustang III erősítője van, nekem az is tetszik, rengetek programozható effektje van, bár ár/értékben talán a Line6 jobban megéri.
2013. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Fender FM212-nek két változata van. Legkönnyebben úgy lehet megkülönböztetni őket, hogy az egyiknek fekete míg a másiknak szürke színű a hangszóró takaró huzata. Sokan azt hiszik a két erősítő között csak kinézetben van különbség, mert a neve teljesen ugyanaz. De ez nem így van. A fekete huzatos az első szériába tartozik, ami tartalmaz hibákat, pl az említett túlmelegedést is. A hibák javítása után jött ki a második (szürke huzatos) széria, ami teljesen megbízható. Ezt tanúsíthatom is, hisz sok évig nyüstöltem egy ilyen erősítőt és csak jót tudok róla mondani. Koncertre és próbára is kiváló, szerintem nem lehet benne csalódni. Én is csupán azért váltam meg tőle, mert beszereztem egy csöves Fendert. :) Tehát ha ilyet vásárolsz, figyelj rá, hogy a szürke huzatos legyen.
2013. febr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!