Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit szól egy gitár ahhoz, ha...

Mit szól egy gitár ahhoz, ha befestem? Mivel kéne átfesteni?

Figyelt kérdés
Venni készülök egy Uniwell UST 20 cc gitárt (világoskék), ámde én ezt neonzöldben álmodtam meg. A kérdés az, hogy vajon mennyire rontja le a minőségét például, hogy ő át lesz festve? Illetve még az a kérdés, hogy mivel kéne. Gondoltam a zománcfestékre, valami lakkfélére, esetleg akrillra, ami ugye nem igényel hígítást, viszont vízoldható... Szóval még tanácstalan vagyok, kérlek, segítsetek!

2013. febr. 12. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Zománc meg akrill gitárra? Ennyi erõvel temperával is lekenhetnéd...

Ráadásul az a gitár nem ér annyit, hogy nekiállj széttúrni, akkor inkább vegyél másikat.

2013. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Őőő a zománc megfogja. Az akril telleg hülye ötlet - amúgy 70y erősebb a temperánál. És nem annyira káros szegényre. Azért "túrom" széjjel, mert "nem ér annyit". Egy gibsont vagy fendert az ember nem festeget át. Olyan színű gitár, amilyet akarok, kb 120enél kezdődik, annyit nem akarok gityóra költeni. (igen, kitaláltad, lány vagyok, és nem a minőség a lényeg.) Amúgy a hangszert ismerem, elég jó arra, amire nekem kell.
2013. febr. 12. 11:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a Fendernek jó volt az ötvenes években az autófesték, akkor gondolom ma is használható. Úgy tudom ma már spray formájában is kevernek ki külön festékeket.

Először a testről le kell szerelned minden hardware-t: nyak, koptatólap a hangszedőkkel és elektronikával, jack dugalj, húrláb. Ezt követően el kell távolítanod a régi festéket. Érdemes oldószerrel maratni, de olyat kell keresned, ami nem puhítja fel a fát. Ha lekapartad a festéket, akkor minden olyan üreget, furatot, amibe nem szabad a festéknek bemennie, pláne nem beleszáradnia, úgy kell eltömnöd, hogy a festés után a festés rongálása nélkül el tudd távolítani. Ha nem folyt meg nagyon a festés, akkor lehet polírozni és visszaszerelheted az elemeket.

Szóval elég macerás...

Szóval nem egyszerű.

2013. febr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) igen, macera, de szedtem már cafatokra hangszert :) nem gitárt, de... Majd meglátjuk :D
2013. febr. 12. 13:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy azt Móricka elképzeli...


Alapozás?

Vizes csiszolás a rétegek közt?

Hány réteg festék?

Hány réteg lakk?

Mennyi száradási idő köztük?


Persze ha vackot akarsz csinálni...

2013. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha már a Fendert emlegetjük:

Valóban a DuPont Ducco autófestékeket használták elég sokáig.

Általában 3 féle réteget alkalmaztak:

- Alapozó/pórustömítő

- A tényleges szín

- Átlátszó lakk

1968-ig nitrocellulóz alapú lakkot kaptak, utána áttértek a poliészter alapú festékekre és lakkokra. A hatvanas évek végén készült ún. „Thick-skin” magasfényű bevonatok 10-15 réteg poliészter festéket és lakkot kaptak.

A nyolcvanas években ezeket is felváltotta a poliuretán alapú festék és lakk.

2013. febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó, értem. És az nagyon tré, ha csak fogom és átmegyek egy bizonyos részén zölddel? kék helyett veszek feketét, az menő a zölddel. akkor nem kell sok helyen bepingálni. mert ugye mindenki ész nélkül ragasztgat matricákat a giátrjára, ha azt kibírja, nekem az jönne, hogy a sima pl parkettalakkal sem lenne túl nagy problemája. (jó persze, előbb csiszolás, meg ilyenek, portalanítás)
2013. febr. 12. 21:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy undorító gányolt szar lesz a végeredmény, amit a büdös életben nem fogsz tudni eladni sem.

"És az nagyon tré, ha csak fogom és átmegyek egy bizonyos részén zölddel?"

Ennél trébb nem is lehetne.

Le kell csiszolni a festéket, megtisztítani a fát, alapozó, festék, lakk, több rétegben.

Ha csak úgy rákensz ocsmány, egyenetlen lesz, ráadásul biztos vagyok benne, hogy tapadni fog és kényelmetlen lesz, ráadásul azt a kis minimális hangját is lefojtod majd a sok festékkel...

2013. febr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pascal Áron ***** válasza:
Ne tedd!
2017. dec. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!