Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek a hallgatónak van...

Szerintetek a hallgatónak van joga kritizálni az előadót, még ha ő nem is zenél, csak zenekedvelő, vagy csak az szóljon bármi rosszat is, aki többre vitte?

Figyelt kérdés

Most így főleg a byealexes kérdések közt látom ezt az érvet hogy "majd akkor szóld le, ha te többet elérsz". Ez szerintetek tényleg így működik? Szerintem egy zenész által kiadott dal, vagy egy előadás amit ad, az az ő terméke, én pedig vagyok a vevő. Hiába nem fizettem érte, nem azon múlik, de ő ezzel képviseli magát, és én vagyok a fogyasztó, akkor én nyugodtan kijelenthetem hogy nekem ez nem tetszik, hogy nem is tud énekelni, vagy esetleg szar az egész, nem? Max más nem ért vele egyet. Történetesen én is zenész vagyok, és ha egy olyan ember, aki hangszeren sem játszik, vagy más hangszeres, vagy ő is ugyanazt csinálja mint én, de még kezdő, és azt mondja valamire hogy az neki nem tetszett, azt ő nem úgy csinálná, vagy mondjuk kijelenti hogy kár volt meghallgatnia mert nagyon rossz, akkor elfogadom mint kritikát, és nem azt kezdem el firtatni, hogy ő meg tudná-e csinálni, hanem hogy jogos volt-e vagy nem. Ti hogy gondoltok erre? Csak az mondjon rosszat, aki már több dolgot elért, vagy ez egy termék, amire bármelyik fogyasztó mondhat bármit?

Tudom hülye kérdés, meg talán nem is ebbe a témakörbe tartozik, csak kíváncsi vagyok hogy ki hogy áll ehhez hozzá:) és nem csak byealexnél, hanem bármelyik zenésznél, jogos-e egy csalódott "rajongó" negatív megnyilvánulása?



2013. máj. 20. 18:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem szíve joga mindenkinek véleményt alkotni. Szánalmasak azok a majmok akik azt pofázzák: "majd ha te is".
2013. máj. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
nagy sz*rt működik így, ha elvesztesz egy pert akkor te is az ügyvédedet cseszed le, pedig van egy fogadásom rá hogy te sem tudnád jobban csinálni. Az embereknek joguk van kritizálni dolgokat, különben mindenki aki ért egy hangszerhez, vagy többet tud valamiből mint a másikm már is híres lehetne. Ezeknek a dolgoknak ára van, hogy ha már eldöntötte hogy ezt fogja csinálni csinálja jól. Másik példa: A focisták ha elvesztenek egy meccsed rendesen kapják a beszólást, teljesen jogosan, mert ez a dolguk, főleg még pénzt is kapnak érte. Én is elfogadom amikor belém kötnek hogy nem csinálok jól valamit, ami elvileg a dolgom lenne.
2013. máj. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Az ilyesmi mindig szubjektív, tehát a tetszés vagy nem tetszés és annak mértéke abszolút egyéni. Ezt nyugodtan ki lehet fejteni.

Az más kérdés, hogy valamire azt mondani, hogy szar vagy fantasztikusan jó zene, azt nem árt valamivel alá is támasztani, pl.

sablonos vs. invenciózus

lélektelen vs. felkavaró

jól hangszerelt vs. tucathangzású

zeneileg értő módon felépített vs. összedobált zagyvaság

de ezek csak hirtelen előkapott példák, lehet sok mást mondani.

Nyilván az is érthet a zenéhez, aki maga nem nagyon játszik hangszeren aktívan, nem előadó.

Az, hogy kiből lesz sztár, sokkal inkább a marketingjén múlik, mint a tényleges teljesítményén, következésképp a "többre vitte" kifejezés csak relatívan értelmezhető és egyáltalán nem arányos a zenei minőséggel és az előadói képességgel.

2013. máj. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
egy dolog hogy a marketing is fontos, persze, de az emberek sem teljesen hülyék, szart nem lehet eladni, persze vannak kivételek, sok helyen szólnak rossz zenék is a rádióban, vannak előadók akiknél az ember nem is érti, hogy mit keres ott, de a nagy részük ért is hozzá, különben csak pár hónapig csinálhatná, aztán rájönnének hogy milyen szar
2013. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Makoscsiga ***** válasza:
Persze. gondolj arra, hogy elmész egy fasza étterembe, ahol kihozzák a kaját ami rohadt sós és oda van égve. Mért ne lehetne megmondani, hogy figyelj öcsi, ez sós és oda van égve? Vagy szerinted mesterszakácsnak kell lenni, hogy ezt valaki észrevegye és megfogalmazza ezt a kritikát? Dehogy. Aki bénán gritározik, az bénán gitározik és kész.
2013. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%

Én csak az utolsó válaszhoz szólnék hozzá. JB, SP meg Fluor még mindig tolják a szart a szánkba már évek óta, és az emberek nagy része még mindig nem jött rá hogy szar...

Ez az egész hírnév dolog ezesetben csak arról szól, hogy rengeteg pénzt invesztálnak a marketingbe, a tömeg pedig birkaként bégetve elfogadja a silány minőségű terméket, mert mindenhonnan ezt zúdítják rá, és nem tudja mi a jó, mert hisz a médiának. És ez nem csak a zenével van így. Csak gondolj bele...

2013. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%
mostmár nem utolsó a komment, mert vki gyorsabban gépel nálam bocsi :D
2013. máj. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek szíve joga kritizálni.

Pl a nagyon menő gaydirectionnál szokott a kommentekben lenni, hogy 12 éves kiscsaj bepofázik egy 27 éves másik zenésznek (aki többet tud, csak nem olyan ismert marketing meg kereslet hiányában,lásd metál zenészek), hogy csinálj jobbat, te egy senki vagy stb. 1: Fogalma sincs mennyit tud az akinek beszól

2: Az hogy fél év alatt felszedtek 10 millió tinicsajt rajongónak, az a marketingen múlott nem a zenei értékükön..



A másik véglet, amikor valaki provokál. pl. egy grunge számhoz (Nirvana) odaírja, hogy ez így szar, meg úgy zajos, és hallgassatok inkább lilwayne-t. pedig már csak a felhasználó nevéből is látszik hogy provokátor..az ilyeneket nagyon utálom még..fujj..


Szóval: Kritizálni lehet, nem kell hozzá többet letenni, csak érveket kell felhozni, hogy miért nem tetszik neki az adott produkció..

Bonusz: Nekem ByeAlex produkciója azért nem tetszik, mert oké, ez a szám elfér egy színpadon, mert végülis nem valami nagyon igénytelen dolog, de azért ezzel kiállni egy EuróViziós színpadra..ha 3 hangot megpengetett a gitáron a srác akkor már sokat mondtam, az meg egy másik dolog hogy csöpög a nyál a zeneszövegből....Na mindegy ez csak az én véleményem..

2013. máj. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Kritizálni mért ne lehetne, de a minimum legyen az, hogy érvekkel. Mert az olyan véleményre vagy kritikára ami abból áll hogy ez három hang, hogy kerülhet a színpadra mit lehetne reagálni mint azt, hogy csinálj jobbat. De ekkor kiderül, hogy ez nem is annyira egyszerű dolog mint leírni, hogy szégyen ez az országra nézve. Holott a szégyen az, hogy még szurkolni se képes az ország az induló versenyzőjének.

A zenei képzéssel rendelkezők szakmai hibát nem tudnak felfedezni ebben a dalban sem. Kijelenteni azt lehet hogy nem tetszik nekem, esetleg még indokolni is lehet, hogy miért nem.

Az meg, hogy három hang egyáltalán nem mérvadó mert nem minden zeneszám tartalmaz mérhetetlen mennyiségű hangot. Van amelyik egyet sem tartalmaz és mégis előadják közönség előtt. John Cage 4:33

https://www.youtube.com/watch?v=JTEFKFiXSx4

2013. máj. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

- Hogy kerülhet ez a három hang színpadra?

- Nézd! Így.

2013. máj. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!