Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek a hallgatónak van...

Szerintetek a hallgatónak van joga kritizálni az előadót, még ha ő nem is zenél, csak zenekedvelő, vagy csak az szóljon bármi rosszat is, aki többre vitte?

Figyelt kérdés

Most így főleg a byealexes kérdések közt látom ezt az érvet hogy "majd akkor szóld le, ha te többet elérsz". Ez szerintetek tényleg így működik? Szerintem egy zenész által kiadott dal, vagy egy előadás amit ad, az az ő terméke, én pedig vagyok a vevő. Hiába nem fizettem érte, nem azon múlik, de ő ezzel képviseli magát, és én vagyok a fogyasztó, akkor én nyugodtan kijelenthetem hogy nekem ez nem tetszik, hogy nem is tud énekelni, vagy esetleg szar az egész, nem? Max más nem ért vele egyet. Történetesen én is zenész vagyok, és ha egy olyan ember, aki hangszeren sem játszik, vagy más hangszeres, vagy ő is ugyanazt csinálja mint én, de még kezdő, és azt mondja valamire hogy az neki nem tetszett, azt ő nem úgy csinálná, vagy mondjuk kijelenti hogy kár volt meghallgatnia mert nagyon rossz, akkor elfogadom mint kritikát, és nem azt kezdem el firtatni, hogy ő meg tudná-e csinálni, hanem hogy jogos volt-e vagy nem. Ti hogy gondoltok erre? Csak az mondjon rosszat, aki már több dolgot elért, vagy ez egy termék, amire bármelyik fogyasztó mondhat bármit?

Tudom hülye kérdés, meg talán nem is ebbe a témakörbe tartozik, csak kíváncsi vagyok hogy ki hogy áll ehhez hozzá:) és nem csak byealexnél, hanem bármelyik zenésznél, jogos-e egy csalódott "rajongó" negatív megnyilvánulása?



2013. máj. 20. 18:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
2013. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
most ezt miért linkeled be mindenhova? Egy szar dalnak a szar feldolgozása, bár itt talán annyira nem hamis, de nem tudom hogy jött a kérdéshez. szarból nem lehet várat ugye...
2013. máj. 25. 08:01
 13/20 anonim ***** válasza:

De a szarból lehet tortát sütni csak több cukor kell bele. :-)

Hogy miért is került ide? Hát például azért mert mégis csak 10. lett, ami nem rossz eredmény. Ezen a versenyen nem könnyű 10. helyezést elérni magyar versenyzőnek.

És nem utolsó sorban az hogy már feldolgozták az is talán jelentheti azt, hogy van ennek a dalnak befogadó közönsége.

Persze még lehet jönni azzal is, hogy az orosznak nincs sapkája, azá jó. :-)

Az egész verseny meg azé alakult így mert az ország a saját versenyzőjére nem szavazhat. Ha ez nem így lenne, most talán a 26. helyen végezte volna.

Tehát egész világosan fogalmazva, a dal Malmőig a hazai szavazóknak köszönhetően jutott el, ott viszont a külföldi szavazóknak köszönhetően lett 10. helyezett.

Bizonyára ez nem más csak szerencsés egybeesése a hazai és a külföldi ízlésficamban szenvedő botfülűek hadának.

2013. máj. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Igen, van eredmény, van befogadóközönség, van marketing, csak tudod mi nincs? Hang.

a Gangnam Style-t hányan megnézték? Egy ideig róla szólt minden. Akkor ő most olyan rohadtnagy tehetség? Sok mindent jól csinált, ügyesen megcsinálta magának a hírnevet, attól még mint zenész, szar. És igen, mint ahogy byealex sem, ő sem tartott sokáig, és igen, mindkettő valós tartalom nélkül lett felfuttatva, 5millió ugyanolyan dal közül nagyonnagyon sok szerencse kellett hozzá, hogy pont az legyen népszerű. Vannak zenészek akik olyat alkotnak, amit más nem tud. És ha őket csak 30ezren ismerik, akkor kevésbé jó? szerintem nem.

2013. máj. 25. 18:52
 15/20 anonim ***** válasza:
Akkor jó helyen van a többi ugyanolyan közt. Mondhatnánk azt is, hogy aki tévéből szemezgeti a kedvenceit, az meg is érdemli.
2013. máj. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az a Gangnam Style. Nem is érdekel. Az máér inkább, hogy melyik tucatba tartozik ez a Byalexféle mert én úgy látom, hogy ez épp kilóg a sorból.

Amúgy le van szarva Bay Alex is meg a dal is. Nem hallgattam meg háromnál többször. Egészen más zenéket hallgatok, de ezt a fikázó jelenséget nem hagyom szó nélkül. Ha már egyszer képviselteti magát az ország ezen a versenyen, akkor minimum hogy a hazai csapatnak szurkolunk.

2013. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

de annyira kevered a dolgokat. én szurkoltam neki, bíztam benne hogy jó helyezést ér el a dal, ha tehettem volna még lehet szavazok is rá, és nagyon büszke vagyok a helyezésére. Attólmég a zenei paletta legalja szerintem. Ez a két vélemény nem fér össze?

Pl, szurkolok a magyar válogatottnak, minden apró sikerre büszkék vagyunk, de attólmég a magyar válogatott szarul játszik a többi csapathoz képest, el kell ismerni hogy nem olyan jó focisták mint amilyenek mondjuk nyugateurópában vannak, nem? Az hogy valamit szarnak tartok, meg az hogy szurkolok neki és büszke vagyok a sikerére, az két külön dolog.

2013. máj. 26. 16:43
 18/20 anonim ***** válasza:

Ok. Ezzel egyetértek. Nem is annyira a kérdésedre voltak ezek a válaszok, csak Te reagáltál is arra amit írtam.

Ez a műsor egésze a legalja a zenének, de nem is ezzel nem értek egyet. Úgy gondolom, hogy a többi hazai próbálkozó se volt jobb. Az olyan vélemények meg hogy "nagyon gáz, ilyennel égeti magát az ország" nem helytállóak. A 10. hellyel bizonyított. Inkább a pólósokhoz hasonlítható mint a focistákhoz. :-)

2013. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

sok válasz van, nem olvasom el őket, talán az enyém elküldése után, szóval lehet, hogy már valaki leírta:

-szerintem az, hogy "akkor szidd, ha tudsz jobbat" a világ egyik legnagyobb hülyesége. szerintem nem kell részleteznem, hogy miért.

-aközött, hogy a zene tényleg rossz, vagy neked nem tetszik, óriási különbség van.

-(szerintem) az emberek 2 okból "kritizálják" egy előadó zenéjét: 1. tényleg azt szeretnék, hogy javuljon, mert szívesen hallgatnák "feljavítva" 2. rosszindulatú gyökerek.

-ha nem fizettél, vagy adtál valamit a zenéért, konkrétan SEMMI jogod nincs annak kritizálásához-lesz@rozásához. neked nincs károd abból, hogy a zene rossz, elkapcsolsz/elkattintasz róla. ezek a mai "zenei szakértők" nem azért szidják a zenéket, hogy a szerző tényleg tanuljon belőle , hanem, hogy rosszul érezze magát -ami persze nem igen jön össze-.

megpróbáltam jól összeszedni, remélem sikerült. sziasztok!

2013. máj. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
most, így visszaolvasva a válaszomat, elég sokszor írtam azt, hogy szerintem. mondjuk SZERINTEM ez pozitív, érezni a szubjektivitást. ami fontos a zenék elítélésénél.
2013. máj. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!