Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ehhez a gitárhoz jók azok a...

Ehhez a gitárhoz jók azok a húrok amik gyárilag vannak rajta, vagy érdemes újat venni rá? (és ha igen, akkor milyet? ) Esetleg tudtok ettől jobb választást ebben az árkategóriában?

Figyelt kérdés
[link]

2013. júl. 3. 21:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Kezdéshez gyenge kézhez jó ez, meg a húrok is jók lesznek.
2013. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2013. júl. 3. 21:42
 3/26 anonim ***** válasza:
Személy szerint ám akusztikusat vennék. Gyenge kézhez jobb ez, a hang az egyéni megítélés kinek melyik, de ha netán kimész haverokkal inni és este 10 után pengetnél pár számot akkor kb 2 percenként hangolhatsz (tapasztalat). Ezért nem szeretem a nylonhúrosokat, bár egyszer még veszek majd.
2013. júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem ez az igazi választás a tábortüzes nótázáshoz, de sok helyen olvastam, hogy fémhúroson a legnehezebb megtanulni gitározni, és nem akarom, hogy elmenjen tőle a kedvem.
2013. júl. 3. 21:53
 5/26 A kérdező kommentje:
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy valamilyen egyszerű de nagyszerű gitárhangolót tudsz-e hozzá ajánlani? Csak amíg rááll a fülem. Látom, hogy van csíptetős meg mikrofonos de fogalmam sincs, hogy melyiket válasszam.
2013. júl. 3. 21:54
 6/26 anonim ***** válasza:
Csiptetőssel szerintem megkönnyíted az életed. Csak rácsípteted fejre aztán cső. Kromatikust keress, és a legolcsóbb is bőven megteszi.
2013. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. júl. 3. 21:57
 8/26 anonim ***** válasza:

Engedjetek meg néhány kérdést.

Azt javasolta valaki, hogy jó lesz ez a húr, ami gyárilag van rajta. Csak én nem találom, hogy milyen húr van rajta gyárilag? Lehet, hogy valami nagyon kemény húr van fent rajta alapból, akkor meg miért mondjuk rá hogy jó? Én lecserélném, vegyél egy olcsó közepest, mert ha kemény van rajta alapból, akkor lehet hogy sok lesz még a kezednek, ha meg valami nagyon lágy, akkor ahhoz szoksz hozzá, és később ha veszel egy átlagos közepeset, akkor az fog keménynek tűnni. Én mindenképp lecserélném, amúgy is le szoktam cserélni akármikor új gitárt veszek.


"ha netán kimész haverokkal inni és este 10 után pengetnél pár számot akkor kb 2 percenként hangolhatsz "


Ez attól függ legkevésbé, hogy nylon- vagy fémhúros-e. Függ a kulcsok minőségétől, a fa minőségétől, a fa anyagától, a húroktól, de nem jelenteném ki alapvetően, hogy a nylon húrosok könnyebben hangolódnak. A cort elég igényes tanulógitárokat gyárt, nem fog ez jobban elhangolódni, mint egy hasonló árkategóriájú fémhúros gitár.. vagy legalábbis nem azért, mert nylon húros.

2013. júl. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Te fogtál már a kezedben nylon húros gitárt?
2013. júl. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Igen a kérdés maga azért született meg, mert sok helyen láttam, hogy a gyári húrok nem jók. De akkor ez törvényszerű, hogy a viszonylag olcsó új gitár húrjai kukába valók?
2013. júl. 3. 22:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!