Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elsőnek akusztikus gitáron...

Elsőnek akusztikus gitáron tanuljak meg? Vagy rögtön jöhet az elektromos gitár?

Figyelt kérdés
Anyum szerint elsőnek tanuljak meg akusztikus gitáron gitározni. Szerintetek?

2013. szept. 3. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha az érdekel jöhet.

Anyudnak olyan szempontból igaza van, hogy ha két hónap után még sem jön be, mert nehéz meg fáj, akkor a szülők kevesebbet buknak a dolgon...

2013. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az akusztikus abból a szempontból jobb kezdésnek, hogy erősítés nélkül is viszonylag hangos, így jól hallasz rajta minden egyes hangot tanulás közben, így jól fogod megtanulni az adott dalt, ha viszont elektromossal kezdesz, és úgy tanulsz, az csak elektromoson ad ki tisztességes hangot, és csak ott hallod, hogy egy akkordot például rosszul fogsz le, mert nem cseng ki tisztán. Szóval, ennyi az előnye az akusztikusnak, viszont szélesebb a nyaka, és a fémhúroktól könnyen megfájdulhat a kezed, amitől akár a kedved is elmehet az egésztől (tapasztalatból mondom). De viszont ha az akusztikus alatt a nylon húrokkal ellátott klasszikust érted, akkor kezdésnek valóban az a legideálisabb :)
2013. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sokat segítettetek.
2013. szept. 3. 19:46
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Kezdésnek szerintem inkább klasszikust vegyél.Hogy miért?Sokkal olcsóbb mint az elektromos gitár.Egy nylon húros gitárt már lehet kb. 10-20 ezer forintért kapni,viszont egy elektromos gitár erősítővel azért ennél jóval több.Ahogy az előző hozzászóló is leírta,inkább vegyél egy 10-20 ezres gitárt először mert ha nem tetszik akkor inkább 10-20 ezret veszíts mint 100ezret(például).Aki klasszikuson tanul annak sokkal könnyebb később az elektromoson játszani de ez fordítva nem biztos hogy igaz.Arról nem beszélve hogy sokkal jobban fejleszti a hallást a klasszikus/akusztikus

mint az elektromos (torzítóval). Az akusztikus gitárt nem ajánlom mert kezdőknek az ujj gyilkos.A fémhúr tényleg kikészíti a kezét annak aki még most kezdi a gitározást.

2013. szept. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Mindenkinek ment a zöld pacsi! :)
2013. szept. 3. 20:24
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy gondolom, hogy tanulj meg azon amelyik jobban tetszik. Természetesen mindegyiknek van előnye, és hátránya. Az akusztikus gitár valóban olcsóbb, és nem kell hozzá erősítő. Önmagában is jól szól, ezért akár barátokkal is ki tudsz ülni valahova énekelgetni és gitározni. De akusztikus gitár leginkább akusztikus számokra van kitalálva. (ez egyértelmű :D) A szóló gitár már költségesebb. Ha mondjuk veszel egy olcsó gitárt 20 ezerért, plusz egy olcsó erősítőt 15-ért, az már egyből többre jön ki. És akkor még mindig szükséged lesz tokra, pengetőkre, esetleg állványra, hevederre, hangolóra. Ezek persze akusztikus gitárhoz is kellhetnek. De végülis csak 1x kell megvenni őket. A szólógitár előnye, hogy nyomathatsz zúzós rockot, agy akár beállíthatod tiszta hangzásra, és játszhatsz romantikus zenéket is. Ami bár közel sem olyan mint egy akusztikus gitárnál, de hasonló. Viszont ez ugye önmagában erősítés nélkül elég halk. De mivel nekem volt már minden fajta gitárom, arra jöttem rá, hogy elektromoson könnyebb lefogni a húrokat. Az, pedig hogy melyiken könnyebb megtanulni, csakis a saját szorgalmadon múlik!! Ugyanúgy vehetsz kezdésnek elektromos gitárt is, csak rajtad áll minden! :)
2013. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2013. szept. 4. 18:05
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nő létemre western akusztikuson kezdtem és nem bántam meg. Eléggé elszánt voltam, így nem érdekelt, hogy fáj az ujjam, viszont annyiban jobb, hogy keskenyebb a nyaka mint a klasszikusnak, tehát az elektromosra való váltás nem volt olyan furcsa, mert annak is keskenyebb nyaka van, mint pl. a klasszikusnak. Azért is tartom jobbnak akusztikuson kezdeni, mert amíg az alapokkal próbálkozol, jobban kijönnek a hibák. elektromoson nem nehezebb játszani, sőt könnyebb lefogni, mert puhább, de van egy tulajdonsága, ami lehet előny vagy hátrány: Ha elmozdítod a húrt fel vagy le mikor lefogod a hangot, megnyújtod, ami direktben jól is hangozhat, de ha nem akarod és mégis így sikerül, hamisnak hallatszik. Akusztikus acélhúroson nehezebb így nyújtani hangokat. Amit fent már írtak, valóban költséghatékonyabb akusztikussal kezdeni.
2013. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8. voltam. Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy én majd meg vesztem ,hogy megvegyem az elektromost, már megvan több hónapja, de azóta is az akusztikuson gyakorlok mindent, mert időm hiányában gyorsabban kézbe kapom, ha van egy kevés időm gyakorolni. mondjuk én nem combót használok, hanem erősítő szimulátor programot és sokszor macerás. előbb megtanulom a dalok alapját akusztikuson, és ha van egy kis időm, elszórakozok az effektekkel az elektromossal. Az a baj, hogy ha leülök a programhoz, azon kapom magam, hogy egy csomó időt elszarakodok az effektek kikeresésével és próbálgatásaival és ez mindig a gyakorlásra szánt időm rovására megy. Ezért újra és újra ismétlem, hogy előbb szerintem tanulj meg alapokat akusztikussal. Ez amúgy is közben fog kialakulni, hogy milyen stílusban akarod majd tovább vinni és ez mérvadó abban, hogy majd milyen elektromos gitárt veszel.
2013. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
igaza van az 1.-nek! viszont szerintem amin akarsz. ha megengedi a pénztárca kezdhetsz elektromoson is. én is azzal kezdtem és nem bántam meg
2013. szept. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!