Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kezdjünk neki egy dal...

Hogyan kezdjünk neki egy dal megírni egy rapp eygüttesre?

Figyelt kérdés
Egy iskolai gálán tavaly szerepelt egyik barátom, és most egy-két ismerősömet, engem is beleértve megkeresett, hogy élő zene alatt szeretne rappalni és nem pedig elektronikus alapra. Nos lenne egy szintetizáto, egy dob, meg valószínű, hogy egy gitár, és a rappelő, vagyis az "énekes". Én a szintis vagyok. Több mint 8-9 éve tanulok zongorázni (még mindig) és segítséget szeretnék kérni, hogy egy ilyen dal megírása hogyan is zajlik? (még nem volt ehhez hasonló dolog) Mik az első lépések? Melyik hangszerje írjuk meg sorba? Mit játszanak? stb... Én azt gondoltam, hogy szintire elég 1-2, hármas-négyes hangzat (lassan, nem durván) Gitárra ugyanúgy pár akkord, a dob meg adja a basszust. Nos segítséget szeretnék kérni, hogy egy ilyen megírása, betanulása és tökéletes előadása hogyan zajlik le, és egyáltalán megéri belekezdeni, vagy dolgozzunk fel egy normál zenei alapot? Várom a válaszokat!!!!!!

2013. szept. 9. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez elég összetett dolog, és így látatlanban nem lesz könnyű, de megpróbálom.


Szöveg: Ne te írd meg a szöveget, hanem az "énekes". Ebben a műfajban a hitelesék presztízs kérdés, és úgy nehéz lenne érvényesülni a műfajban, ha az énekes képtelen megfogalmazni a saját gondolatait, és másokkal íratja meg azokat. Persze itt ott hozzáadhattok a saját ötletekből, mondjuk a refrénnél, de 95%-ban neki kell papírra vetni a dolgot, különben bele se kezdjen!


Zenekar választja meg a munkamorált. van aki előbb megírja a szöveget, és arra komponál, vagy fordítva. Ebben nem tudok segíteni, ez rajtatok áll. Mondjuk tegyük fel már van néhány kész szöveg, és az egyiknek nekiálltok zenei alapot kreálni.

Ha még nem láttad hogyan zajlik egy zene felvétel , akkor elmondom, hogy mindig a dobbal kezdik a felvételeket. Ti is azzal kezdjétek. Első dalt nem ajánlott túlbonyolítani, ezért a dobosnak ajánlanék egy sima kétnegyedes ütemet néha megpiszkálva a cineket, meg a tamokat, refrénnél áttérve a ride cinre. Ebben az a jó, hogy egyszerű, ti is tudtok hozzá igazodni, és ha nem ultra béna a dobosotok, akkor szinte nem tud kiesni a ritmusból. Ha a dobos kiesik akkor kártyavárként borul az egész.

Szóval van egy stabil kétnegyedes ütemünk. Erre jön a gitár. Itt végtelen variáció van az effektek miatt a hangzásban, de ahogy írtad egy két akkord elég, mert itt a szöveg viszi a hátán a zenét és nem fordítva. Azt ajánlom a gitárosnak, hogy vegye elő a skálákat, és ha van akkor az effekt pedált, és próbálgassa a különböző megszólalásokat. A skálák az elején jó támpontot adnak.

Gitárok terén én még ajánlanék nektek látatlanba egy basszerost is. Ezt a gitárt nagyon sokan lebecsülik. Pedig ez egy fontos közvetítő a ritmikus hangszerek (dob) és a harmóni hangszerek (zongora) között. A sound sokkal melegebb, teltebb lesz tőle. Ha beszereztek egyet, akkor a basszus gitárral kezdjétek a felvételt, mert az még mindig ritmus szekció.


a zongorához annyira nem értek. Zenefüggő, mennyi szerep jut rá. Főképp egy-két mag 3 akkordos groovokat lehet hallani ebben a műfajban, de azok gépesített alapok. Ha te is végig csak ugyanazt a 3 akkordot játszanád, akkor pont semmi értelme nem volt létrehozni egy ilyen bandát, mert ha meghallgatják egy dalotokat (bízom benne, hogy lesz :) akkor nem veszik észre, hogy hús vér emberek játszanak, és akkor felesleges volt minden. 9 év nem kevés, ezért azt ajánlom Neked, és úgy a csapat összes tagjának, hogy eresszék el a fantáziájukat, és adják bele minden ötletüket tudásukat. A lényeg, hogy Nektek tetszen a sound, mert ha nektek nem tetszik, akkor lekváros bukta.


Egy ilyen megírása, betanulása és tökéletes előadása hogyan zajlik le? Ez a legkönnyebb kérdés.

Kerestek egy próbatermet, és hetente többször próbáltok orrvérzésig, amíg álmotokból felkeltve nem tudtok mindent.


Összefoglalva: örülhettek magatoknak srácok, mert sikerült egy elég nagy fába belevágni a fejszéteket. Igen nagy a konkurencia, elég vegyes közönségnek kell megfelelni, mindezt úgy, hogy még egyetlen próba nélkül máris az interneten kértek vadidegenektől tanácsot, hogy hogyan is kéne ezt csinálni. Viszont! Ha sikerül megtalálnotok magatokat, akkor elég jó eséllyel indultok, mert egy kezem elég mennyi jó hangszeres rapp csapat van.


Remélem segítettem valamit :)

2013. szept. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a válaszod, borzasztóan sokat segitettel! Lehet felrertetted, mi,nem szeretnénk nagy pályafutást kezdeni. Csak a rapper, Megkért, hogy legyen egy elozene, es erre szeretnénk komponálni egy számot. A szöveget persze o irja. Baszus gitarost szerintem nem tudunk sajnos :/ tudtam, hogy nehez dolog azert is kertem segitseget. Gondoltam egy feldolgozásra is, hiszen van az a sinthiser program, vagy pontosan nem tudom a nevet, de az a program leírja zongorára az egész zenet, azt atirnank gitárra. A dobban is koszonom a segitseget, sokat segitettel,nekunk! :)
2013. szept. 19. 14:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Szívesen!

Igazából van fantázia az élőzenés hipp-hopp/rap-ban csak össze kell csiszolódnotok, és meg kell találni a saját soundotokat. Az utóbbi a legfontosabb!

A lényeg:

1 Minden kezdet nehéz. Az elején elég döcögős lesz minden, és lesznek félreértések, ezért ne essetek egymás torkának :)

2 Ha csak egy kicsit erőltetettnek éreztek valamit, akkor azonnal abba kell hagyni, mert úgysem lesz jó! A ti erőltetettnek érzitek, akkor a közönség 1000x jobban annak fogja érezni.

Még esetleg annyit tudok ajánlani, ha pesti, vagy ahhoz közeli banda vagytok, akkor elmehetek egy próbátokra, és meghallgatlak titeket, mert úgy is tudnék segíteni esetleg


De ezt már rátok bízom. Ha akarjátok, akkor írjatok privátba, ha nem, akkor látatlanba is sok sikert :)

2013. szept. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi megegyszer a sok hasznos segitsget! Nagyon jol jonne ez, csak egy baj van, hogy békés megyei vagyok. Ez a "banda" csak egy számot játszana es kesz. Ha jol megy lehet megmarad a kesobbikebne is :) de csak osszealltunk egy kérésre es kesz, nem szottunk internetes terveket meg stb. :D Meg nem tartunk Sehol, lassan leülünk beszélni egy,kicsit,hogy mi hogy.
2013. szept. 26. 16:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Ok ti tudjátok. Az ajánlatom továbbra is áll, ha pedig valami kérdésetek van még, akkor írjatok nyugodtan privátba :)
2013. szept. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
okés, köszönöm! :) az ajánlatod is szívesen elfogadnám, csak mondom, mi szarvason vagyunk, te meg pesten :D
2013. szept. 29. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!