Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit tegyek ha "színpad iszonyo...

Mit tegyek ha "színpad iszonyom" van?

Figyelt kérdés

gitározok 6 éve és most már sok zenekar hív gitárosnak/fellépni..viszont nekem nemet kell mondanom folyton,mert ha felállok a színpadra leblokkolok..megpróbáltam nem egyszer,de nem ment..nem tudok felszabadulni,remegek,és félek hogy elrontom amit játszok. viszont ez így nem jó,hogy lenne lehetőségem,de nemet kell mondanom. más örülne neki,és elfogadná,de én nem tudom..


tudok ez ellen valamit tenni?? járt valaki így?



2013. dec. 9. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy valamit tudsz tenni. Kiállsz a színpadra és játszol. Először persze kellemetlen lesz, de máshogy nem fogod megszokni, az egészen biztos.
2013. dec. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most erre írhatnám hogy az a megoldás hogy nem csinálod.

Tudod... aki beszédhibás ne menjen bemondónak.. aki nemtud úszni ne menjen úszónak.

Ha nem bírod a színpadot akkor ez nem a te szakmád, foglalkozz mással.

2013. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ezt akartam írni, mint a második válaszoló, csak gondoltam, hogy aztán le leszek megint szarozva, hogy miért írok ilyet.


Valamennyi izgalom kell, hogy legyen, sőt, jót is tesz, de ha tényleg leblokkolsz, és nem volt még olyan színpadi szereplésed amire azt mondanád, hogy tényleg jól érezted magad közben, akkor lehet, hogy ez nem neked való. ilyen megszoksz vagy megszöksz szituáció.. ha otthon okoz örömet a gitározás, vagy barátok között, akkor folytasd ott, nem kell mindenkinek előadnia, ha nem megélni akarsz belőle (gondolom nem az a célod vele), és nem is élvezed egyáltalán a színpadot, akkor ne eröltesd

2013. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos ,hogy a színpadtól és a közönség figyelő szemeitől félsz, hanem az érzéstől, amit először érez ilyenkor az ember. Ezen át kell esni.

Én festő vagyok és anno az első kiállításomon én is azt éreztem, hogy képtelen leszek megszólalni, bárcsak ne kéne megszólalnom, de mégsem állhatok ott, mint egy szobor.

Talán néha kicsit dadogtam az elsőnél, de azt hiszem a feszkót csak én éreztem, a közönség nem észlelt belőle semmit. A többi alkalommal már egyre jobban ment, már előre megírt szövegre sem volt szükségem.

Tudom a zenélés kicsit más, de azt gondolom, ha betéve tudod a dalt, 6 év alatt már kell hogy legyen annyi rutinod, hogy ha izgalmadban rontasz is, vissza kell tudnod találni úgy az ütembe, hogy a közönség ebből mit sem vesz észre. Én két éve gitározok, eleinte attól is ideges voltam órán, ha korábban oda ért az utánam következő és már egy harmadik ember is hallja, ahogy játszom. Most már sikerült ezen túl lépnem.

Én azt gondolom, ezért kár lenne kihagyni a lehetőséget, próbáljátok meg előbb kisebb közönség előtt, esetleg próbateremben barátok társaságában, közben csukd be a szemed és képzeld magad elé egy nagyobb létszámú közönséget. Minden gyakorlásnál úgy játssz, hogy képzeld el azt, hogy tétje van annak,hogy jól sikerüljön.

2013. dec. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen utolsó válaszoló a jó tanácsokat!!! :) sokat segített
2013. dec. 11. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!