Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen szájharmonikát érdemes...

Milyen szájharmonikát érdemes vennem kezdőként?

Figyelt kérdés
Nem teljesen kezdő "zenész" vagyok, már egy ideje gitározom elektromoson, és tanárhoz is járok, ahol zeneelméletet is veszünk. Szóval az alapokkal kábé képben vagyok. Viszont fúvósokban még teljesen kezdő vagyok, soha nem játszottam még semmilyen fúvóson. Azt szeretném kérdezni, milyen harmonikát érdemes így vennem? Inkább a bluesos irányt kedvelem, olyasmit is szeretnék játszani majd.

2013. dec. 16. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezdetnek vehetsz C-set, az G blues-ra való. Minél kisebb (apróbb lyukú), annál nehezebb rajta játszani. Én úgy csináltam, hogy vettem egy jó hosszú kínait (semmi perverzió :D ), azon megtanultam a hangokat, aztán vettem egy drágábbat (Hohner).
2013. dec. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A neten elég sokan dicsérik a hohner special 20-at és elvileg az egyik legjobb a kezdőknek (bár azért 6000 Ft az pénz).
2013. dec. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Hohner tényleg jó választás!! Mivel mint márka, egyértelműen jó, és gyárt nagyon kedvező árú (5ezer forint alatti) kezdő harmónikát is. ;)
2013. dec. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!