Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mik a dalszövegírás alapjai?

Mik a dalszövegírás alapjai?

Figyelt kérdés
Nagyon szép verseket tudtam régen is írni, pár amatőr dalszövegem is van már. De mik az alapjai? Hogy áll össze a szerkezete? Segítsetek, kérlek!! (pop, rock, vagy akár melankólikus számokra gondolok)
2009. dec. 13. 20:08
 1/8 anonim válasza:
Szia ha leirnád nekem emailba azt az a matőr dalszövegedet szevesn megnézném ide ird : burmai@citromail.hu kösszy
2010. febr. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

engem is érdekelne: kraftwerk88@gmail.com

ha látok benne fantáziát, megzenésítem

2010. jún. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
engem is:soly.j98@gmail.com
2010. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
nekem is vannak dalaim csak a zenéin még dolgoz(ok)(unk)
2010. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Valaki válaszoljon is a kérdésre pls, engem is érdekelne a dolog!
2011. ápr. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
50%

sziasztok én dalszövegíró szeretnék lenni:)most mutatnék eggyet amit nem rég írtam ha valaki lát bennem fantáziát az írjon:D.



Hűvösek az éjjek a nappalok

már régóta egyedül vagyok.

Minden nap úgy várlak én

nem maradt más csak a remény.



Refr:

Fáj a szó minden éjjel úgy hiányzol

ez az érzés most csak rólunk szól.

Nem kell a buta kis hazugság

fáj nagyon mert hazudtál.

Gyere szeress úgy mint rég

ez az éjszaka csak a miénk.



Elszállt a szó elszállt az éj

nem maradt más csak egy levél.

Nem kellesz mert hazudtál

minden szavaddal csak áltattál.

2011. ápr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
Ez fos.
2011. szept. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tímea *-* válasza:

Az utolso elottinek:

Nem azt mondanam ra h fos, hanem h tul snassz. A rimeket amiket irtal tul egyszeruek es folyton paros rimet hasznalsz ami unalmas. Folyton csak az egymas koveto sorok rimelnek illetve hogy ugyanaz az osszes maganhangzo. Nem bena hanem nagyon amator es kezdetleges. Illetve amirol szol nagyon elcsepelt. De lehet vele meg probalkozni es ha sokat gyakorolsz lehet belole valami. Csak probalj minel egyedibben irni, mert amiket irtal kb minden masodik dalban benne vannak. Illetve probalj varialni a sorokkal meg a rimekkel es akkor minden oke lesz :))

A kerdezonek meg annyit hogy igazabol a dalszoveg iras alapja legalabbis szerintem!!! Az az hogy ne ugy akarj dalt irni h na most nekem muszaj es dalt kell irnom valamirol hanem szerintem akkor lesz jo egy dal ha ugy allsz neki hogy kiakarsz valamit irni magadbol. Ha van valami amit kozolni akarsz valakivel vagy csak megakarsz szabadulni a terhetol. Azzal hogy erolteted sokra nem mesz vele ha nincs mogotte semmi amit kozolni szeretnel a dallal. Szerintem egyebkent dallamra konnyebb szoveget irni mint forditva de kinek hogyan. Probalkozz sokat te is :))

Remelem segitettem.

2018. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!