Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » MIDI Billentyűzetre mit lehet...

MIDI Billentyűzetre mit lehet kötni?

Figyelt kérdés

Van egy M-Audio Keystation 88ES midi billentyűzetem, laptopra kötve hibátlanul működik, általában Synthesia nevű zongoragyakoroltató programmal használom. :D


Mivel nem szintetizátor, önálló hangképzésre nem képes, ezért érdekelne, hogy milyen eszközt kellene rákötni ha azt akarom, hogy laptop nélkül is legyen hangja?


Eddig csak a ritka és drága Miditech Pianobox II merült fel de nem is nagyon kapható meg nem is olcsó - ha más nem, marad ez, csak kíváncsi vagyok mi mindenre lehet még képes a billentyűzetem a csodálatos MIDI porton keresztül. :D


A válaszokat előre is köszönöm!



#midi #kontroller #modul #Miditech #keystation #pianobox
2014. márc. 20. 19:07
 1/3 anonim válasza:
Ugyan ezzel a problémával küzdök. M-Audio Keystation Es88 USB van nekem is, és stúdiózásra használtam eddig. Csak hogy most színpadra kéne állni, és baromi drágák a színpadi zongorák, vagy a normális minőséget elérő szintetizátorok. Nagyon rég óta kutatom hogy mit lehetne rákötni a billenytűzetre, és ezer-millió dolgot lehet MIDI-n keresztül, viszont 2x vagy 10x drágám hangmodulok, sound rack-ek, vagy kísérőautómatikák vannak, arról nem is beszélve hogy a 100ezres kategória alatt eléggé gyéren felszerelt samplerezésűeket találni. Ami korrekt lenne az az Integra-7, de hát azért már veszek egy autót. Szóval ha azóta találtál bármi megoldást az engem is érdekelne.
2014. jún. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem mondanám, hogy megoldás, főleg színpadra, de a laptopot talán kiváltja, és gyakorlásra jó lenne egy régebbi külső MIDI hangkártya (amit általában PC-re kötöttek a jobb hangminőségért).

Gondolok itt olyasmire, mint a Roland MT-32 (bár ez pont ritkaság, de az ehhez hasonló eszközöket értem, nem konkrétan ezt a modellt :D).


Volt még kigyűjtve vagy 2-3 Roland/Yamaha modell, csak most hirtelen nem találom. Aprod.hu-n láttam egyet kb. 10 000-ért, és ezeknek elviselhető zongora hangja szokott lenni, 1990-95-ös színvonallal.


Említésre kell kerüljön még az Alesis Nanopiano / Nanobass /nanobármi sorozat. Már nem gyártják, de pont ezt a problémát küszöbölte ki. Nagyon szép hangja van, de nyilván az egek urának sincs már ilyen. xd


Remélem tudtam újat mondani, további jó keresgélést! :D

2014. aug. 15. 00:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Esetleg még szóba jöhet a Roland U-110, régi darab, effektkártyákkal működik (Piano, Synth, Percussion, Sound Effects, stb.). Még itt-ott kapható, egész jó zongorahangjai vannak.
2014. szept. 14. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!