Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok nekem jó minőségű,...

Tudnátok nekem jó minőségű, lehetőleg nem kínai vacak, de megfizethető árú fémhúros akusztikus gitárt ajánlani?

Figyelt kérdés

Ma voltam hangszerboltban, ahol érdeklődtem egy Fender CD 60-as gitár iránt, ugyanis azt néztem ki magamnak. Azt az információt tudtam meg, hogy ezeknek a gitároknak szinte semmi közük nincs a Fenderekhez, kínai vacak, olcsó hangszerek, nem éri meg megvenni őket. Igaz ez?

Ezért szeretném, ha valaki mondana nekem olyan fémhúros akusztikus gitárt, ami nem ilyen nagyüzemben, kinában gyártott sz*r, és megfizethető áron van. (100 e alatt, vagy körül).


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. ápr. 5. 10:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Félinformációk.

Szinte minden nagyobb gitárgyártónak van egy olcsó és kezdő kategóriájú modellválasztéka, pontosan azért, mert a hozzád hasonlóakat is szeretné kiszolgálni.

A legtöbb 100e Ft alatti gitár ha nem is Kínában, de Délkelet-Ázsiában készül valahol. Vannak jobbak és kevésbé jók is. A Fender CD 60 éppenséggel az árkategóriájában jónak számít és készülhetett Indonéziában vagy Kínában is. A Cortnak van például indonéziában egy gyára, ahol rengeteg más cégnek gyártanak olcsó kategóriás gitárokat.


De nem értem, ha 100e Ft-od van rá, akkor miért egy ilyen kezdő gitárt néztél?


Ha szeretnél valami környékbelit, akkor keress Dowina, Klemo vagy Marris gitárokat.

2014. ápr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat, Klema, nem Klemo.
2014. ápr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Kérdező. Attól hogy kínai attól még pont ugyanannyi köze van a Fenderhez mint a többi Fendernek. (magyarul a Fender is gyárt gagyi vackot, meg profi hangszert, ezt senki nem cáfolta eddig sem)


Másrészt meg hagyjuk már ezt a "kínai vacak" dolgot.

Ez már kiment a divatból, ugyanannyira lehet vacak a kínai, mint egy máshol gyártott, és ugyanannyira lehet profi is.

Fender CD-60 teljesen jó hangszer. Ennyi pénzért ilyet kapsz. Ha zavar hogy "kínai" akkor vegyél kétszer annyiért. Természetesen egy fikarcnyit se lesz minőségben jobb CSAK attól hogy máshol gyártottat veszel, kínai helyett, remélem ezt tudod.

2014. ápr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Minden cég gyárt gagyi cuccokat is... a Fender szerintem nagyon jó hangszereket gyárt megbízható...

"Ha van rá 100e miért kezdô gitárt veszel"?

Ezt én is kérdezem. Vegyél egy Jackson-t vagy egy Epiphone-t. (mondjuk hezekhez tudnod kell játszani). Veszel egy akusztikus gitárt 15-20e-ért azon megtanulsz. Nem kell kezdôknek drága gitár. Ezt akár a TESCOban is megtudod venni. Aztán ha nem untad meg akkor gyûjthetsz akár egy Hibsonra. Ezeket már lehet venni 240e-tôl. "De aki akkora mûvész az úgyis kap ingyen". Kirk Hammet (Metallica)

2014. ápr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%
Nem hibson hanem Gibson
2014. ápr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ennyi baromságot rég olvastam egy kommentben.

Na akkor szemezgessünk:


"Minden cég gyárt gagyi cuccokat is..."

Nem, nem minden cég gyárt gagyi cuccokat. Manapság általános jelenség a minél szélesebb körök kiszolgálása és ehhez szükséges az alacsonyabb minőségű, olcsóbb termékek gyártása, de van bőven olyan gyártó, aki megmaradt a csúcsminőségnél, cserébe persze horror áron.


"a Fender szerintem nagyon jó hangszereket gyárt megbízható..."

A Fender pont az, aki gyárt viszonylag rosszabb minőségű dolgokat is, de általában azért megmaradt a vállalható minőségnél.


"Vegyél egy Jackson-t vagy egy Epiphone-t. (mondjuk hezekhez tudnod kell játszani)."

Ezt mondjuk egyáltalán nem is értem mi akar lenni. Miben befolyásolja egy gitár márkája, hogy mennyire kell tudni rajta játszani? Meg mi az, hogy kell?


"Veszel egy akusztikus gitárt 15-20e-ért azon megtanulsz. Nem kell kezdôknek drága gitár. "

Ez általánásoságban igaz, de ha valaki elszánt és megengedheti magának, akkor igenis vegyen jobb gitárt, több öröme lesz benne.


"Ezt akár a TESCOban is megtudod venni."

Bármit csak ezt ne...

Tescoban még húst sem veszek, nemhogy gitárt!


"Aztán ha nem untad meg akkor gyûjthetsz akár egy Hibsonra."

Miért pont Gibsonra? Másra nem?


""De aki akkora mûvész az úgyis kap ingyen". Kirk Hammet (Metallica)"

LoL, ez meg megint mekkora orbitális baromság és hogy jön már ide?

2014. ápr. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Minden nevesebb gitárgyárt, mely valóban tömegtermelést folytat és széles vásárlói csoportot céloz meg, rendelkezik "budget" modellekkel, melyeket többnyire Ázsiában gyártatnak, jórészt ottani OEM gyártókkal. Ezek gyakran nem a saját nevükön, hanem egy másik márkanév alatt, esetleg a "by ...." megjelöléssel jelennek meg, jelezvén, hogy azért hozzájuk tartozik.

Vannak mások, akik viszont ugyanazon a néven jönnek ki a kezdő és a profi hangszerekkel is, legfeljebb a sorozat/modell eltérő.


Viszont elenyészően kevés olyan cég van, akik tényleg nagy számban gyártanak és adnak el gitárt, de nincs ilyen olcsó és gyengébb minőségű modelljük.

Akik ezt megengedhetik maguknak, azok többnyire lényegesen kisebb volumenben állítanak elő gitárokat és egy igényesebb és fizetőképesebb célcsoportra koncentrálnak.

2014. ápr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Aki akkora mûvész úgyis kap ingyen.

Hogy jön ide?

Úgy hogy aki most veszi az elsô gitárt az minek vegy 200emeg 500e-ért??? Elárulnád... mert ha megengedhet magának?? Lehet h megengedheti de ha van esze nem szórja a pénzét. Mert ha megengedheti akkor rakassa ki gyémánttal meg ilyenekkel?? Ha meg megunja mondjuk egy GIBSONt és nem tudja milyen érték akkor meg a nyakán marad vagy vegyen egy FENDERt az még drágább (persze nem mindegyik)

2014. ápr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Aki akkora mûvész úgyis kap ingyen."

Nem, nem kap.


"Úgy hogy aki most veszi az elsô gitárt az minek vegy 200emeg 500e-ért??? Elárulnád..."

Kibeszélt itt 500 ezres gitárokról?

100 ezer alatti hangszer szerepelt a kérdésben, ez még abszolút kezdő kategóriának számít.


"mert ha megengedhet magának??"

Igen, aki megengedheti magának vegyen jobbat.

Vagy járjon minden cégvezető Zsigulival?


"Lehet h megengedheti de ha van esze nem szórja a pénzét."

Egy hobbi többek között azért hobbi, mert az ember költ rá. Sokat.


"Mert ha megengedheti akkor rakassa ki gyémánttal meg ilyenekkel??"

Jézusom, te értelmi fogyatékos vagy?


"Ha meg megunja mondjuk egy GIBSONt és nem tudja milyen érték akkor meg a nyakán marad vagy vegyen egy FENDERt az még drágább (persze nem mindegyik)"

Már miért ne tudná milyen érték, ha egyszer Ő vette, és ettől miért is maradna a nyakán?


Ha ostoba vagy, mint egy tengeri uborka és lövésed sincs a gitárokról, akkor minek böfögsz ide?

2014. ápr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
De látom te is rájöttél, hogy kicsi vagy te még ehhez, mert gyorsan levetted a nevedet...
2014. ápr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!