Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Feszültség fokozó effekt...

Fatalerr0r kérdése:

Feszültség fokozó effekt pedál nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés
na szóval...nem tudom azt pontosan ,hogy hívják amikor tartod a hangot és a hangerő növekszik...expression pedál nélkül lehet ilyet elérni?van ilyen effekt ami ezt befojásolja? a neve kéne :D

2014. ápr. 29. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Megtekered a kisujjaddal a hangerőt. :)
2014. ápr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, az az egyszerű és nagyszerű megoldás, amit AktívGitár írt. Brian May, a Queen gitárosa alkalmazza ezt eléggé sokszor, kifejezetten érdekes hangokat lehet vele létrehozni. Nekem az a kedvencem, amikor teljsen lent van a hangerő, megpengeted a húrt, majd feltekered. Mivel így a pengetés, a hang eredeti kezdeti fázisa nem hallatszik, egészen szintetizátor vagy orgona jellegű hangot kapsz.
2014. ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tátrai Tibusz tud még ilyen szuper "fütyölős", fuvolaszerű hangzásokat ezzel a technikával például, a HBB Oly sokáig voltunk lenn című lemezén a Nem hallod üvöltök című szám tele van vele.

https://www.youtube.com/watch?v=ECszqVDwvCA


Sajnos nincs meg képen, csak az zene, de láttam annak idején koncerten, hogy csinálja, akkor még a Gibson L-5S gitárja volt.

2014. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Off.de gyűlölöm mikor valaki így játszik a gitáron...


on:

Kérdező, fogsz egy potmétert, ráhekkeled valamire, amit a lábaddal ha böködsz, forog a potméter tengelye.

Bekötöd megfelelően. És kaptál egy plusz hangerő potmétert.

Amúgy ugyan az mint amit az első írt, csak a lábaddal csinálod.

2014. máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kérdező azt írta, hogy "pedál nélkül". Amit meg te most leírtál, ez egy gagyi barkács megoldás egy hangerő pedálra.
2014. máj. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. máj. 2. 08:40
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne gagyi?

Sajnálom, hogy a te meglátásodban csak az a jó, ami sokba kerül, meg rajta van valami hulladék gyár logója.

3db gyári pedálom van, az összes többit műszerészek készítették, vagy én. A legtöbben még nyák lemez sincs.

Van amelyik elmúlt 30éves. Szerinted ez mind gagyi?

2014. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Már miért lenne gagyi? "


Mert amit leírtál megoldás, az mind mechanikai, mind elektronikai, mind megbízhatósági szempontból alatta van egy jól megcsinált gyári vagy egyedi építésű pedálnak, azon kívül éppenhogy nem válasz a kérdező problémájára, mert ő nem pedált akart, de te mégis ezt erőlteted...


" a te meglátásodban csak az a jó, ami sokba kerül, meg rajta van valami hulladék gyár logója. "


Ezt egy szóval se mondtam, fogalmam sincs, hogy honnan veszed.


"Szerinted ez mind gagyi?"


Honnan a fenéből tudhatnám, ha nem próbálom? Ha ilyen módon készült, ahogy az előbb ajánlottad, én mindenesetre nem venném meg.

Ha már effektet készítenék, akkor a rendesen megtervezve (nem csak úgy, hogy fogok egy akármilyen potmétert és valahogy rábuherálom egy tengelyre), minőségi alkatrészekből, strapabíró házba építve csinálnám, precízen kivitelezve. Amit leírtál, annak ehhez semmi köze nem volt.

2014. máj. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Minőségi alkatrészek.. pf.

A bontott öngyiljkos hajlamokkal rendelkező germánium tranyónál nincs jobb fuzz pedálba. Ennyit a minőségről.


Elmondom neked, hogy egy pedálnál annyira mindegy hogy a potik sercegnek-e, vagy sem...menet közben úgyse tekergeted...

2014. máj. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát persze, főleg egy hangerő pedálnál, aminek kapcsán ez az egész vita elindult. :) Annak direkt jó, hogy serceg, mi?
2014. máj. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!