Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár tanuláshoz melyik...

Gitár tanuláshoz melyik könyvet vegyem meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jártam tanárhoz is egy évig az alapokat megtanultam, de úgy érzem még mindi, hogy nem megy úgy ahogyan szeretném. Bele szeretnék merülni kicsit az elméletbe is és a kotta olvasásba is! Leginkább ilyen elméleti könyv érdekelne. Illetve a másik kérdésem az, hogy énekelek és elég lenne több akkordok megtanulása, hogy kísérjem magam gitárral? És ha igen milyen akkordok a kötelezőek szerintetek? Köszönöm mindenki válaszát! :) Brigi



2014. máj. 30. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a könyv eléggé jól összefoglalja az alapokat (persze egitárra vagy fémhúrosra):

[link]

Nem árt, ha van akkord táblázatod:

[link]

Zene elmélet<=>gyakorlat. Nem kellene ennyire éles határt húznod, hiszen ez akkor működik, ha valamiről ismeretet szerzel, azt a hangszereddel, vagy a hangoddal reprodukálni is tudod.

Úgy látom megint "támadnak" a csoda akkordok. Minden hangnemnek megvan a három alap akkordja, amivel kísérhető a dal, a többi úgyis "csak" körítés. Ez C-dúrban a C G7 F akkordok. A C-dúrhoz érdemes megtanulni:

C Am Dm G7 A7 D7 C7 F Fm Em E7 H H7

2014. máj. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kösöznöm szépen a segítséget!

Van egy olyan könyvem még hogy 501 gitárakkord és abból ha mindegyikből megtanulok kettőt az úgy elég? :) De amiket írtál azokat tuti megtanulom! :) Amúgy otthon is meglehet tanúlni? Köszönöm a választ! :)

2014. máj. 31. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!