Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy dallamhoz hogy találjak...

Egy dallamhoz hogy találjak akkordokat? (ZONGORA)

Figyelt kérdés
Mármint, Hallás után ha lejátszok valami dallamot, vagy akárhogy, akkor zongorán le szeretném kisérni, de csak ugy találok hozzá akkordokat ha próbálgatok, meg egyébként nagyjából rá is érzek. De azz lenne a kérdésem, hogy van-e erre valamilyen szabály, és ha igen, akkor mi? (Bőven elég ha belinkeltek nekem valami ilyen leírást vagy videót(lehet angol is) mert én nem tudom hogy keressek rá...) Előre is mindenkinek köszi a válaszokat

2014. jún. 18. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nemes egyszerűséggel olyan akkordokat használj amilyen hangnembe vagy.Hogy melyiket választod [Dúr, moll, Bővített, szűkített, és ennek melyik formáját (alap, szext, kvárt-szext)] az már rajtad múlik mi tzetszik hozzá. Egy kicsit próbálgasd, majd rááll a kezed, és onnantól bármikor sikerül lejátszanod.

Csak ötlet volt. Remélem segítettem!

Egy zongorista

2014. jún. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az elöttem szóló illetve író gyakorlatilag minden lényegeset

le írt! Elöször ugye adott a hangnem Dur vagy Mol,illetve

azon belül konkrét hang Pl: Cdur vagy Amol Stb.amibe a dallam játszható.

Ha leg egyszerübbet vesszük, akkor az 1-4-5 akkord fogás

ami alap minden hangnembe. az az Cdur-Fdur-Gdur ami aztán a dallam szerint még bövithetö!

2014. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm, de igazából ezt nem tudtam megfogalmazni... ti világitottatok rá, hogy igazábol azt nem tudom meghatározni hogy milyen hangnemben vagyok. Az úgy van, hogy amilyen hangon kezdem? Vagy vegyünk egy példát. Például ha C-hangról elkezdem mondjuk a "most múlik pontosan" című zenét, akkor milyen hangnemben vagyok?

És hogyha ilyen hangnemben játszok akkor milyen akkordokat használhatok? Remélem érthető és nem kérdeztem nagy hülyeséget. Köszi

2014. jún. 18. 19:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálad alapvetö hiányosságok vannak, mivel hallás után

próbálsz játszani, bizonyos fokú kotta és legalább alap hangnemek ismerete nélkül nem fogsz boldogulni!

Hiába próbálná valaki is elmagyarázni igy nem fogod tudni

miröl is van szó! Ide illesztek egy linket itt megtalálod

az alap dolgokat ezeket tanuld meg gyakoroj és majd ha

Dur illetve Mol han legalább az alap skálákat letudod

játszani, na akkor próbálkozhatsz valami dallamal is!

[link]

2014. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Lehet hogy nem figyeltem oda eléggé szolfézson.. :P

De valahogy meglett az alapfokú művészeti vizsgám belőle :D

2014. jún. 21. 10:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Ohhh ezer bocsánat "müvész úr" !

A szolfés és a hangszeres játék nem ugyan az.

Viszont a kotta és hangnemek ismerete alap lenne!

2014. jún. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát bocs, én nem tudom mit jelent hogy "alapfokú művészeti vizsga", mert én még ilyenről nem hallottam, de már a neve is rossz!

És ha a kérdésedet, alapfokú "művészként" tetted fel, az régen nagyon rossz!!!

Mert ezek szerint se a dallamvezetésről nem hallottál még, se az akkordokról, ugye?

Azzal azért tisztába vagy hogy egy akkord 4 hangból áll?

Vagy azzal hogy két kézzel hogy kell lefogni egy akkordot?

Bocs, most ez nem is annyira neked szólt, csak inkább a rendszernek, amiben ilyen szintű "művészeket" képeznek.

2014. júl. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sz. Péter


Ez a link a zongoratanításról azért, elég érdekes:)))

Meg a mol skálája is kicsit gáz...


Azt meg már meg sem merem említeni a "művész úrnak" hogy a moll skála hetedik moduszát emelje már már meg egy fél hanggal, és inkább úgy gyakorólja, mert ez inkább eol skála, és a harmónikus moll felel meg legjobban az ő számára:)))


Ja azt tudtad hogy 3 moll skála van? (természetes, harmónikus, és melodikus)

2014. júl. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jó ezt a vizsgás dolgot, nem azért irtam hogy jobban tudom hanem azért hogy hogy lehetek ilyen hülye? :P
2014. júl. 17. 14:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ez esetben, írtam is, hogy a "kitalálójának" szól:)

Viszont harmonizálni többféle képpen lehet (jól),senki nem játsza ugyanazt a nótát ugyanazokkal a harmóniákkal, fordításokkal és alterációkkal mint más,(jobb esetbe) talán először is azt kéne kitalálnod, hogy vertikális, vagy horizontálissan szeretnél gondolkodni?:)

Tudom ajánlani Márkus Tibór tanár úr jazz elmélet című könyvét. Vagy a másik ami sokat segíthet az az Esze Jenő tanuljunk zongorázni tánczenét. Viszont itt mind a kettő alapszintü zongora tudást feltételez, de ezekből csak jó dolgokat tanúlsz, mert pl a fenti link elég gyalázatos megcsúfolása a zeneelméletnek:)

2014. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!