Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti milyen komolyzenei intrót...

Ti milyen komolyzenei intrót választanátok a helyemben? (lentebb kifejtve)

Figyelt kérdés

Tegyük fel - pl. egy antik design-os mobilhoz, vagy a házimozirendszer üdvözlőanimációjához - választanotok kell egy klasszikus csembaló-, vagy zongoradarabból egy kb. 8-15 másodperces megfelelő részletet. Fontos, hogy a részletnek legyen eleje és vége, lezárása is, szóval jól kell megválasztanotok a darabot (pl. amiben van egy ilyen része a darabnak). A darab lehet reneszánsz, barokk, rokokó, klasszicista és romantikus, esetleg impresszionista korstílusú. De legjobban, a rokokó vagy a romantikus-impresszionista a preferált. Fontos azért, hogy konszonáns, a klasszikus értelembe véve harmonikus/jó dallamú legyen (ebbe pl. Csajkovszkij, vagy Erik Satie még simán belefér).

Az is számít, hogy markáns, virtuóz, gyors, tömény legyen az a részlet, úgy, mint pl. ez a darab: http://www.youtube.com/watch?v=gvuWhPUSSn8

Ugyanakkor az sem utolsó, ha még fülbemászó is.


Ti mit választanátok ehhez? Hol keresnétek?

Meg tudnátok ehhez a megfelelő részletet találni egy bizonyos darabból?



2014. júl. 12. 12:53
 1/6 anonim válasza:

[link]

én inkább valami modernebbet, hasonlóan dinamikusan fennköltet használnék fel

2014. júl. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hmmm... nehéz kérdés.


Azt, hogy hol keresd, fogalmam sincs. Én zenéim közül kerestem, hátha.

Ez talán: https://www.youtube.com/watch?v=-yhaugqDaDg 0-20mp-ig. Nem virtuóz, de dallamos, fülbemászó és le van zárva.

Ez: https://www.youtube.com/watch?v=Mqmbz8W1-tA Taaalán. A hangulata és a dallama oké, de nem tudom, milyen részletet lehet belőle kivágni.

Még ez is https://www.youtube.com/watch?v=1GXHjxvSi24 jó lenne, de fogalmam sincs, hol lehetne megvágni:(

Esetleg ez: https://www.youtube.com/watch?v=avMIRubcGVY 0:13-ig.

Ha már Tchaikovsky, a diótörőből is jó lenne egy részlet: https://www.youtube.com/watch?v=trl9T4sbV_c Itt megint a vágás a kérdés, de talán még meg lehetne oldani, van benne egy kerek dallam.

https://www.youtube.com/watch?v=pAI4-9yc6kA <- ebből is jó lehet az első téma.


Hát így első blikkre ennyi jut eszembe, remélem azért tudtam segíteni:)

2014. júl. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Most az első kommentelő linkjét hallgatom. :)

Zeneileg perfekt, egész jó, szolid, nem durva feldolgozás! :D Pl. egy átlagos Windows "indulójaként" SIMÁN el tudnám képzelni.


Viszont az én esetemben itt ezzel több baj is van :(


Az egyik, hogy konkrétan a laptopomhoz kerülne az a bizonyos intrózene felhasználásra, amit mégpedig a zongora mellé használnék felvevőnek, vágónak, stb.

Szóval úgy lenne elegáns, ha egy jó komolyzenei témája lenne a laptopnak, azon belül is billentyűs, zongorás.

Ezért egy modernizált darab nekem így már nem tetszene indulónak. Nem igazán szeretnék a romantika korstílusánál távolabb lépni.


A másik pedig, hogy a zene konkrétan a Windows bootolása előtt lenne felhasználásra. Ez időben, és technikailag is sok mindent megszab.

Egyfelől, hogyha technikailag meg is tudnám oldani (mert úgyse az a nehéz a dologban), praktikusan 20-30 másodpercnél nincs több idő a zenének, mert annál tovább már nem lenne ésszerű húzni az egészet. Akkor már a Windows bootolásánál tovább tartana az egész, az pedig már túl megy az autentikusság határán.

Szóval ebbe a 20, de inkább 10 másodpercbe kell mindent belesűrítsek. Ezért kéne valami virtuóz, fennkölt, ha kell, túldíszített, hogy azért abban a 10 másodpercben ütni tudjon ;)

Másfelől, mivel a hangkártya drivere csak a Windows bootolása végén töltődik be, a zene meg jóval az előtt kéne, ezért csak a belső hangszórót/csipogót van alkalmam használni, ott pedig jelenleg nincs jobb technikám rá, minthogy a zenét 16 KHz-re és 1 bitesre konvertáljam le. Ilyen technikánál pedig egy zongorás/billentyűs darabbal tudnám elérni a legkisebb minőségromlást, ahhol nem lassú, teljes akkordok vannak, hanem gyors akkordfelbontások, dallamok, rondók, meg diszítések, amik pótolni tudják a többeshangzatokat. (kicsivel érthetőbben mondva, 1 bites digitális zenénél ha minél több egyszerre megszólaltatott hangot akarok "szimulálni", annál inkább romlik az egész)

Ha pl. egy olyan lassú szimfónikus zenét próbálnék meg lehúzni 16 bitről 1 bitre, az legalább olyan rossz lenne, mintha pl. az egész partitúra anyagát, az összes hangot egy játék-szólógitáron játszanám le. Több lenne benne a zaj, mint a jó zene.


Nade most mindjárt hallgatom a többi linket.


Azért köszönöm a linket, ezektől függetlenül zenehallgatásnak nagyon jó volt! :D

2014. júl. 12. 23:27
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves #2-es, mostanra meghallgattam a linkeket.


Hááááát, nekem a cél szempontjából egyedül a negyedik lenne jó, legalábbis ennek az elejét lehetne pont jól megcsinálni. Szerencsére passzol is az áhított stílushoz, viszont meg kéne szerezzem hozzá a MIDI-s kottát is, egyrészt, mert ez egy kissé torz minőség (ahhoz, hogy 1 biten hallgatható formára hozzam), másrészt ami a nagyobb baj (mert YouTube-on csak-csak találni talán jobb minőséget), hogy a 13. másodperc után nem tartja ki elég ideig a játékos (és gondolom más se) ahhoz, hogy normálisan le lehessen vágni.


Szóval még gondolkozom ezen a negyediken.


Azonban közben én is próbálkoztam valamivel az ügy érdekében. Én az általam linkelt francia darabból indultam ki, és megpróbáltam kicsit átalakítgatni úgy, hogy intrónak valamivel jobban hasson. Bár nem mondom, hogy olyan szuperül sikerült, azért ahhoz képest, hogy nem vagyok muzsikus, első próbának jó ; viszont sajnos még ezzel is vannak bajaim :/

Az egyik, hogy nem figyeltem rá, hogy időben mennyi lesz a dolog, és egy kicsit hosszú lett.

Persze azzal, ha gyorsabbra venném, spórolhatnék pár másodpercet (azzal se olyan sokat sajna), de sikerült annyira túlzsúfoljam trillákkal, 16-odokkal/32-edekkel meg díszítésekkel a dolgot, hogy 175 BPS-nél egyszerűen nem lehet gyorsabbra venni, mert teljesen természetellenes lesz.

A harmadik meg, hogy amikor 1 biten "szimuláltam" a dolgot, egy csomó minden elveszett belőle, amiért kicsit szomorú voltam, mert eltartott egy ideig, amíg "belőttem" úgy kb. a helyes hangokat a kottában (nem igazán van tapasztalatom a kottázásban). =( De ez legyen a legkevesebb.


Itt lehet meghallgatni őket:


16 bites "normál" verzió : [link]

1 biten "szimulált" verzió (kb. így hangzana a gép belső csipogójából) : [link]



Szóval..... hát, nem tudom. :P


Még alszom a dologra egyet.

2014. júl. 13. 00:29
 5/6 anonim ***** válasza:
2014. júl. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 fruzsikaaaaaa ***** válasza:
Vivaldi tavaszból kerress részeket
2015. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!