Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudtok nem szokványos stílusú...

Sándorjános kérdése:

Tudtok nem szokványos stílusú basszusgitárosokat? Pl. Jaco

Figyelt kérdés

Akiket könnyen fel lehet ismerni a játékuk alapján, mert annyira karakter, amit csinálnak. Pl. ide sorolnám Stanley Clarke neofolk, dzsessz keveredésű szólóit is, vagy Barre Philips avantgárd free dzsessz kísérleteit.


Innovációt szeretnék, amivel fejlődhetek.



2014. júl. 14. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Victor Wooten :)
2014. júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tök szokványos... de mesterszinten...

Nagy szintézisnek nem rossz, elvileg mindent megtanult mindenkitől, saját karaktere egy elegy mások találmányaiból, de kétségtelen, hogy zseniális zenész attól függetlenül. Nem az a fajta, aki gyakorlásként húrokat nyiszál mélyen hangolva, szanaszét tört ritmust, vagy atmoszférikus nem érzékelhető lüktetésre építené a zenéit. Szerintem érted. Bár Stanley Clarke se jó példa most, hogy belegondolok.

2014. júl. 14. 17:24
 3/10 A kérdező kommentje:
Én tényleg kísérletezéseket keresek, amik láttán/hallván azt mondom, hogy "Jééé ez mi a fene? Ezt így csinálja? Húú..." mondjuk Wootentől hallottam először hosszan hullámoztatott üveghangot.
2014. júl. 14. 17:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Ó, én ennyire nem vagyok otthon a témában. Csak ő jutott az eszembe, amikor a kérdést megláttam. Annak idején sokat hallgattuk a kollégiumban, mert a szobatársam basszusgitáros volt.
2014. júl. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

hát azért Wootent nem írnám le ennyire...

jó a double thumpingot Abe Laborieltől csórta, de azon kívül is számtalan spéci technikát talált ki. pl. a me and my bass guitarban hallható különleges tap+slap, vagy a tappingozás a norwegian woodban eléggé speciális. de hallgasd meg az első szólólemezét 1995-ből, amin csak egy basszusgitár van, és mégis tökéletesen működik a lemez, annyira muzikálisan tud (több szólamban) játszani a négy húron.


de ha nem elég akkor: Tal Wilkenfeld, Alain Caron, Marcus Miller, Larry Graham, Bootsy Collins, David Pastorius, Felix Pastorius, John Patitucci, Victor Bailey etc. bármelyikbe beleáshatod magad rendesen, sokat fejlődhetsz.

2014. júl. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
vagy ott van a nem túl ismert de zseniális Dario Deidda, aki úgy akkordozik basszuson mint Joe Pass gitáron. az eléggé egyedi!
2014. júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nathan Navarro
2014. júl. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2014. júl. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Utolsó, amikor kalimpál a kezével, akkor a dubstep effektet ő csinálja valami érzékelővel? Nem tudom... lehetséges, hogy azért tappingol az E húron, majd a hangot torzítja a kézmozdulatokkal.

2014. júl. 15. 15:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt írtam róla:


[link]


[link]

2014. júl. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!