Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hol találhatnék gitártanárt...

Hol találhatnék gitártanárt magamnak?

Figyelt kérdés

Anno tanultam az akusztikus gitáromon fél évet, de a tanár nem volt jó, így most (2 év után) egy jól gitározni tudó srácot/csajszit keresek aki tudna órákat adni, nem horribilis összegért :)

Hol keresgéljek szerintetek? Itt lehet, vagy valami hirdetést adjak fel? :D

18L



2014. júl. 31. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Környékeden nincs zeneiskola?
2014. aug. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van zeneiskola, írtam nekik levelet hogy hogy lehetne bekerülni de nem válaszoltak, ráadásul hangom sincs hogy kórusos legyek vagy hasonlók...
2014. aug. 1. 22:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Szintén 1# vagyok. Énekhang az nem alapkövetelmény. Én is jártam annak idején, bár nem gitárra de nekem sincs egy szikra énekhangom sem. És ne levelet vagy E-mailt írj hanem hívd fel őket vagy menj el személyesen.
2014. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a zenesulit felejtsd el, mert gondolom, hogy nem klasszikus darabokat szeretnél pötyögni, hanem könnyűzenét játszanál. Hol laksz?
2014. aug. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok :)
2014. aug. 2. 18:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Szintén 1#-es vagyok. Budapesten van Rocksuli is talán érdemes lenne megpróbálni azt.
2014. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs kedved profi tanárhoz járni, egy szintig taníthatlak, ha akarod.

Nem tudom, az a fél év meddig vezetett el és az azóta eltelt két év.

Kottából le tudsz pötyögni egyszerű dallamot?

Mondjuk egész, fél és negyed hangokkal?

El tudsz játszani egy C dúr skálát, esetleg egy G-t is?

Bármelyik mollt?

Hány akkordot tudsz lefogni?

Alap a dúr, a moll, a szeptimek, a szűkítettek?

Mennyit szánsz rá?

:)

2014. aug. 3. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7# Hú, hát a 2 év alatt szinte mindent elfelejtettem, de a füzetem még megvan amiben dúr-moll akkordok megvoltak, skálák, egyszerűbb dallamok amiket anno tudtam is. Tabról le tudom olvasni a dolgot, bár azzal, hogy melyik ujjal fogjam le picit bajban vagyok egy idő után. :D
2014. aug. 3. 16:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem hülyéskedsz csupán, akkor lehet róla szó, írd meg privátban az elérhetőséged és, hogy milyen időpontokban érsz rá.


Azért valódi gitáriskolára szükség van, legalább is kiadvány formájában, kettőt javaslok kombinálva, a Nagy, Mosóczi féle öt és a Puskás féle két részes füzeteket, amiket persze nem szükséges mindet egyszerre megvenni. Nem túl drágák ezek, 1500-2000 Ft között lehetnek, de vannak benne különböző erősségű gyakorlatok, profi tanárok által mind a jobb, mind a bal kézre megírva és ezt akkor is javaslom, ha segítség nélkül akarsz tovább tanulni.


Az is érdekelne, hogy eldöntötted e már, hogy milyen irányt szeretnél tanulni, jazz, klasszikus, spanyol, vagy éppen rock stílusban, elektromos, vagy inkább a hagyományos klasszikus gitáron. Nem szükséges ezt azonnal eldönteni, ha még ennyire az elején vagy.


A zeneelméletet tekintve is segíthetek, bár meg kell, hogy mondjam, annak dacára, hogy volt már tanítványom, akinek segítettem pár évig, meg olyan barátaim, akik nálam kevésbé tudtak játszani és mutogattam nekik időnként ezt, azt, szóval én sem vagyok Paco de Lucia, de azért jó pár év gitártanulás van mögöttem, 6-7 év, plusz a magánszorgalom. Mióta abbahagytam az intenzív tanulást, részlegesen elég sokat felejtettem, illetve speciális irányba fejlődök tovább, sajnos elég lassan, mert annyira már nem töröm magam, mint régebben.


Ha komolyan akarsz foglalkozni vele, akkor a profi gitáriskola célszerűbb, de azt tudnod kell, hogy a legtöbb helyen nem sietik el túlzottan a tanítást, mert mennél tovább fizeted a tandíjat, az nyilván annál gazdaságosabb nekik, ezért cseppet sem bánják, ha valaki lassan fejlődik. Engem ez nem túlságosan érdekel és figyelembe kell venned, hogy neked, magadnak kell megtanulnod a hangszeren játszani, bármilyen tanító csupán segíthet ebben.

Olyan szintre talán fel tudlak vinni, hogy megjöjjön hozzá a kedved és a magad számára élvezetesen tudj a hangszeren játszani, de ez elsősorban tőled függ.


Egészen kezdővel nincs túl sok kedvem bajlódni, de amit írtál, az rendben van, ha eldöntötted, írj és megbeszéljük, esetleg lehet róla szó.

Szia

2014. aug. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!