Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi kell ahhoz hogy gitárboltba...

Mi kell ahhoz hogy gitárboltban/gitár technikusként dolgozhassak?

Figyelt kérdés

jelenleg egyetemre járok, informatikára, de most kezdek rájönni igazán, hogy a zene érdekel a legjobban, ezzel szeretnék foglalkozni..

19 éves vagyok és 2 éve kezdtem el gitározni, szüleim sajnos nem "írattak" be semmilyen zeneiskolába kiskoromban stb., inkább úgy alakult ez ki hogy mindig is kerestem hogy mi érdekel igazán, több hobbi után rájöttem hogy a zene végig ott volt, így eldöntöttem hogy elkezdek gitározni. Ez kb úgy néz ki hogy az nap amikor kitaláltam, felhívtam egy ismerőst és már el is mentem a gitárjáért, attól a naptól kezdve szinte minden nap gyakoroltam és az érdekeltségem azóta is töretlen.


Megszállottnak azért nem mondanám magam, igazából most kezd kialakulni, hogy már egyre több dolgot tudok a skálákról, a szólózásról, szóval most kezdem megérteni úgy igazán a lényeget, most kezd igazán érdekessé válni..


És persze legbelül mint szinte minden gitáros, vagy bárki aki valamilyen hangszeren játszik, én is szeretnék befutni stb, de e mellett nem szeretnék mindent egy lapra feltenni, szóval kellene vmi alternatíva.

Gitár tanárnak elmennék de ahhoz nyilván még jó pár év kéne hogy olyan szintre eljussak, szóval azért gondoltam hogy addig dolgozhatnék gitárboltban, vagy gitár technikuskén (első tremolós gitáromat 2 napig tartott beállítani, ez alatt áttanulmányoztam miden hozzá kapcsolatos információt, 100 videót megnéztem hogyan kell a nyakat,húr magasságot,a hidat, rugókat stb beállítani, és persze ettől még messze vagyok a szakértőtől..de magát a folyamatot nagyon élveztem), szóval arra volnék kíváncsi, pontosan milyen képzettség, tapasztalat stb kell ahhoz hogy ezekkel (vagy bármi hasonlóval ami gitárokkal/hangszerekkel kapcsolatos)foglalkozhassak?


(bocs hogy hosszú voltam, de át akartam adni a teljes képet)



2014. szept. 19. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg semmilyen, mivel hangszerészek nem dolgoznak bolti eladóként, meg hangszerészképzés Magyarországon minimális.

Az, hogy egy gitárt be tudtál szerinted állítani, sajnos nem jelenti azt, hogy egy másikat is be fogsz tudni. :)

Amúgy meg nem hinném, hogy ez az eladók dolga lenne, én nem is adnám a kezükbe a magyar hangszerbolti eladókat ismerve. :)

Némelyik elképesztő marhaságokat tudott mondani...


Nem hiszem, hogy könnyű lenne ilyen munkát találnod, kevés hangszerbolt van és azok se mennek túl jól, szóval nem túl nagy a kereslet.

Szerintem az lenne a fontos, hogy tudj többféle stílusban játszani, hogy segíthess többféle vevőnek és legyen jó kommunikációs készséged, némi emberismerettel.

Az pozitív, hogy magad utánajártál a dolgoknak és megpróbáltad megcsinálni, sokan nem képesek erre maguktól.

Olvass sokat gitár technikáról, nézz még sok olyan videót, olvasgasd a külföldi fórumokat és ismertebb gitáros újságokat a neten, meg hangszerészek, hangszerjavítók honlapjait.


Szerintem egy eladónál fontos, hogy rá tudjon érezni, mi érdekli a vevőt, mit szeretne és mi az, ami a boltban ennek megfelel. Semmiképpen se akarja ráerőltetni a saját izlését. Ugyanakkor képes legyen azt is ezzel összeegyeztetni, mi lehet a legjobb a bolt haszna szempontjából.

Egy gitár még nagyon minimális tapasztalatot jelent. Meg kell ismerened többet, erősítőket, effekteket, lehetőleg gyakorlatban és nem csak egy 5 perces kipróbálás idejére.

2014. szept. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok az én gitáromon mit állítanál be.
2014. szept. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kösz a választ.


Még külön le is írtam hogy attól mert valahogy sikerült beállítanom a gitáromat, még nem vagyok szakértő csak érdekelt a dolog.. szóval nem értem ebbe minek kötöttetek bele... na mind1

És amúgy feltétlenül úgy értettem hogy gitár technikus és eladó egyben...

Nyilván ha már sokféle gitárt, erősítőt, effectet stb ismernék akkor nem tettem volna fel a kérdést, mert az a tudás nyilván szükséges ahhoz hogy ezzel foglalkozhassak.. a kérdés arra irányult hogy hol lehetne megszerezni ez a szaktudást..?

2014. szept. 21. 18:06
 4/9 A kérdező kommentje:
nem feltétlenül*
2014. szept. 21. 18:06
 5/9 anonim válasza:

hat figylj vannak kulon iskolak,ahol a gitartechnikusagot mint szakmat tanitjak,ez olyan mint pl a szamitogep szereles es szerintem enelkul a kepesites nelkul nem vennenk fel sehova,maximum eladonak de azseom rosz de osa is kell valamennyit tudj a gitra,erosito,effectek rol.

beefutni biztos nem fogsz mar ha mar 19 eves vagy es csak 2 eve gitarozol.Amugyis tovabbi sok sikert kivanok az almodhoz!

2014. szept. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

kösz :D bár nem hiszem h ez korhoz van kötve :D


am ahogy mondtam is, ez minden zenész álma, még ha nem is ismeri el.. de a valóságban már az is jó érzés ha egy kis közönség előtt nyomhatod

2014. szept. 21. 21:14
 7/9 anonim ***** válasza:

#5.

És hol vannak azok a nagyszerű gitártechnikus képző iskolák? MOndj párat!

2014. szept. 22. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ocsem te mar minenhol ott vagy"AktivGitaros" miert kell mindnkibe bele kotni xD ?Nezz utanna magad ;)
2014. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tehát nem tudsz válaszolni a kérdésemre és ezt ezzel a harmatgyenge beszólással próbálod takargatni. :)
2014. szept. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!