Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a Rock és a...

Mi a különbség a Rock és a Metál között? Hogyan lehet megállapítani?

Figyelt kérdés

2014. szept. 29. 17:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
2,3 tenyleg bolondokat irt :D
2014. okt. 7. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

rock felől:


a metál zene erősebb gitártorzítással szól. gitárcentrikus műfaj.a dobtémák is ütősebbek.


punk-szövegcentrikus(ez van előtérben) és követi a laza 2-3 akkordból álló zene,tempósabban.



legegyszerűbben igy.

2014. okt. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#20 Angolul kellett volna írnom. Az amit te linkeltél, egy enyhe overdrive. A metálban meg distortiont használnak.

De még így se írtam hülyeséget, mert hol hallottál olyan metált amibne nem volt torzított gitár? Persze vannak metál számok amiben van tiszta gitár, meg akusztikus, de a 90%-ban mind torzított.

Máskülömben meg amit írtam h "A legfőbb ismertető jegye a rock/metal zenének a torzított gitár." hol zárja ki azt hogy más műfajban nem használnak torzított gitárt?


Nem azt írtam h CSAK a metálzenében használnak torzítást.


A te logikád szerint, ha azt mondanám, hogy "a rock zene egyik legfőbb ismertető jegye a gitár" - azt jelentené hogy csak a rockban használnak gitárt?

Vagy erre is azt mondanád hogy hülyeség? Mert talán nem igaz? Akkor mondj egy olyan rock számot amiben nincs gitár (és még ha tudnál is, attól még 99,9%-ban van)

2014. okt. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"overdrive. A metálban meg distortiont használnak."


Ez hülyeség. Nincs olyan hogy ez overdrive ez meg distortion ez meg fuzz ez meg xy.

A torzítás az torzítás, minden más fantázianév,amit a gyártó akaszt rá.

Alapvetően mind ugyan azt csinálja, túlvezérel egy fokozatot. Régen ezt egyszerűen a hangerővel csinálták.

2014. okt. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Hát lényegében nincs külömbség a kettő között, mert mindkettő túlvezérel, de a distortion nagyobb mértékben mint az overdrive.

Szóval nem teljesen ugyan az a kettő, a gyártó is valami alapján nevezi el, nem csak akárhogy. Ha most én veszek egy distortion pedált, akkor annak az torzítása még alacsonyon is túl sok lesz pl egy AC/DC-hez, ugyanúgy egy overdrive pedál sem lesz elég black metálhoz...

A spanyol gitár és a country gitár is akusztikus, mégse ugyan az a kettő.

2014. okt. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak: Sajnos nem, ez sem igaz így. Az hogy "overdrive" (legyen pedál..) egyáltalán nem jelenti azt, hogy a maximumra tekerve a torzítását ne lehetne az brutál zúzda hang.. Ez attól függ hogy készítik a pedált.

Valamint egy "distortion" pedál sem biztos hogy nagyobb a torzítása mint egy adott overdrive pedálé) Szintén kivitelezés kérdése csak.

Inkább a hangzás, hangszíne az, ami alapján meg különböztetik, és elnevezik az overdriveot és a distortiont.

A distortion a karcos, éles, SZŐRŐS! :D hangzás.. az overdrive a teltebb, krémesebb, stb. szép szavakkal lehetne magyarázni, aki tudja az tudja mire gondolok :)


De ettől függetlenül akármelyik lehet, nagyon lájtos torzítástól a brutál hi-gain torzításig.

2014. okt. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

persze senki sem mondta h nem lehetne durvább az overdrive, nyilván vannak kivételek, de a többségre igaz. És ennyi erővel amit te írtál sem igaz, "A distortion a karcos, éles, SZŐRŐS! :D hangzás.. az overdrive a teltebb, krémesebb" bár lehet hogy nagyrészt így van, mégis biztos találnék olyan overdrivot ami szőrösebb mint egy distortion pedál.


Szóval ha az nem igaz így, amit én leírtam, akkor az sem amit te.

2014. okt. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!